ZEBRANIE WIEJSKIE w Zbylitowskiej Górze odbędzie się: 29.09.2014 (poniedziałek), godzina: 18.00 w Domu Ludowym.

24 września 2014     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 878

Rozpoczął się kolejny cykl zebrań wiejskich, które tradycyjnie we wrześniu organizowane są we wszystkich gminnych sołectwach. Podczas zebrań mieszkańcy w sposób bezpośredni zgłaszają propozycje zadań do realizacji w roku 2015 w ramach tzw. funduszu sołeckiego, który po jego wykonaniu może być w około 30% zrefundowany ze środków zewnętrznych.

Praktykowane w gminie Tarnów już od kilku lat tego typu zebrania stanowią formę tzw. budżetu obywatelskiego, gdyż – co warto przypomnieć – zebranie wiejskie to nie tylko organ uchwałodawczy sołectwa, ale i forma demokracji bezpośredniej. Właśnie na zebraniach mieszkańcy sami decydują co i w jakiej kolejności ma zostać zrealizowane w ich miejscowościach.

Zebrania te tradycyjnie organizuje sołtys i przedstawiciele gminnego samorządu na ogół nie biorą w nich udziału. Niemniej jednak uczestniczą oni w tych zebraniach, które w programie przewidują omówienie problemów ważnych nie tylko dla danej miejscowości, ale w perspektywie całej gminy, takie jak kwestia lewoskrętu w Zgłobicach czy planu zagospodarowania przestrzennego w Zbylitowskiej Górze.

Poniżej publikujemy grafik jesiennych zebrań.
Zebranie wiejskie w Zbylitowskiej Górze odbędzie się: 29.09.2014 (poniedziałek),  godzina: 18.00 w Domu Ludowym.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *