Udane zakończenie sezonu Adama Gładysza w VW Scirocco R-Cup

7 listopada 2010     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 1019

Bardzo dobry występ w ostatniej rundzie VW Scirocco R-Cup na torze wyścigowym w Hockenheim zaliczył Adam Gładysz. Reprezentant Polski po trudnych i skomplikowanych kwalifikacjach, w których uplasował się na piętnastej pozycji, zakończył wyścig po ciężkiej walce na wysokim siódmym miejscu.

Przechwytywanie

W samo południe odbyły się kwalifikacje, w których startowało 29 zawodników z 9 krajów świata. W pierwszej fazie, kiedy padał deszcz reprezentant Polski plasował się na drugiej pozycji, którą utrzymywał przez ponad dwie trzecie sesji kwalifikacyjnej. W wyniku dwóch kolizji i czerwonej flagi kwalifikacje zostały wstrzymane, a po wznowieniu opady deszczu ustały. – Do momentu przerwania sesji kwalifikacyjnej wszystko układało się znakomicie. W późniejszej fazie przestał padać deszcz, a na pięć minut przed końcem kwalifikacji zużyłem wszystkie push-to-pass’y zwiększające moc o 50 koni mechanicznych, w wyniku czego inni zawodnicy, którzy dysponowali jeszcze doładowaniami mogli poprawić swoje czasy. Myślałem, że pogoda się pogorszy, dlatego chciałem zrobić najlepszy czas na początku kwalifikacji. Niestety jest to loteria, gdyż nie mamy wglądu na prognozy pogody, tak jak to jest w F1, a to ma w takich sytuacjach decydujące znaczenie -mówi Adam Gładysz.

Adam%20-%20Scirocco%20R

Adam rozegrał jednak doskonale taktycznie swój ostatni wyścig pokazując swój kunszt i determinację. Na mokrym torze w przeciągu czternastu okrążeń wyprzedził ośmiu rywali. – Przed samym wyścigiem znowu zaczęło padać. Musiałem ten wyścig rozegrać jeszcze przed startem w swoich myślach. Wszystko wyszło tak jak chciałem. W tak trudnych warunkach udało się wyprzedzić aż ośmiu rywali. Szkoda, że kwalifikacje ułożył się tak nieoczekiwanie i z 2 miejsca nagle po wyschnięciu nawierzchni bez push-to-pasów spadłem nagle na 15 pozycję, a była szansa na podium. Myślę, że jak na debiut w międzynarodowych wyścigach mamy wspaniały wynik. To był dla mnie udany sezon. Dziękuję całemu zespołowi z tatą na czele, sponsorom, mojej żonie i dzieciom oraz wszystkim fanom i kibicom, którzy trzymali za mnie kciuki – zakończył Polak

gładysz auto

Zawody w Hockenheim wygrał Daniel la Rosa, a cały cykl VW Scirocco R-Cup Kris Heidorn. Adam Gładysz podobnie jak w sobotę zakończył puchar na siódmej pozycji.

Końcowa klasyfikacja VW Scirocco R-Cup:
1. Kris Heidorn 356
2. Jan-HendrikUbben 301
3. Maciej Steinhof 276
4. Arne Larisch 243
5. Stefano Proetto 229
6. Ola Nilsson 223
7. Adam Gładysz 202
8. Timmy Megenbier 196
9. Felix Tigges 192
10. Berke Bayindir 186

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *