Grupy „Gramy dla Adasia” oraz „Piknikdla Adasia” połączyły siły by zorganizować „WEEKEND DLA ADASIA!” – DZIAŁO SIĘ !!

25 kwietnia 2016     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 1200

Poprzedni weekend w Tarnowie i okolicach minął pod hasłem „RAZEM PRZECIW SMA WTEDY ADAŚ RADĘ DA! „  Było to wielkie rodzinne święto, w którym uczestniczyło setki mieszkańców miasta i okolicznych miejscowości. W sobotę 16 kwietnia 2016 bawiliśmy się w Niedomicach, gdzie mieliśmy okazję oglądać występy dzieci z Zespołu Szkół i Przedszkoli w Zdrochcu, pokazy zespołów tanecznych „CheerAcademy Twister” i „Voltage”, pokaz ratownictwa medycznego i drogowego zaprezentowany przez OSP Niedomice. Następnie mieliśmy okazję przyjrzeć się rozgrzewce i zmaganiom bokserskim w wykonaniu Global Boxing. Wielkie wrażenie na uczestnikach imprezy wywarł również strongman Sławomir Rawiński, który ku uciesze dzieciaków siłą swoich mięśni przeciągnął busa, w którym siedziały! Punktem kulminacyjnym programu była licytacja przedmiotów przekazanych przez osoby prywatne oraz przedsiębiorców na ten cel. Impreza w Niedomicach zakończyła się zabawą taneczną z zespołem Ewans.

Następnego dnia – w niedzielę, kontynuacja weekendu charytatywnego – wielki Piknik dla Adasia zorganizowany przez Stowarzyszenie ZBYLITOWSKA.PL oraz Firmę Fabryka Radości w Hali Widowiskowo – Sportowej JASKÓŁKA w Tarnowie Mościcach. Tego dnia również nie brakowało atrakcji dla dużych i małych. Piknik został zainaugurowany w południe biegiem „W rytmie serc”, na dystansie około 2km ścigało się 22 zawodników, każdy z nich swoją obecnością chciał dodać otuchy rodzicom Adasia, podbudować ich psychicznie i wesprzeć, by nie czuli się sami.Kolejnym punktem programu była kontynuacja zmagań sportowych, walkę o tytuł „FIT DRUŻYNY TARNOWA” stoczyły 4 zespoły – dwa z nich reprezentujące kibiców Unii Tarnów, kolejne dwa reprezentujące Klub Sportowy METAL. Konkurencje wymagały pracy zespołowej i odrobiny sprytu, a rywalizacja była bardzo zacięta. Ostatecznie zwyciężyła drużyna o nazwie „Rodzice KS Metal” – GRATULUJEMY!

Po części sportowej dla dorosłych, rozpoczęły się animacje i pokazy magicznych baniek mydlanych dla najmłodszych, były skakance -dmuchańce, baloniki, malowanie twarzy, loteria fantowa, wata cukrowa, pokazy judo, występy utalentowanych podopiecznych Pałacu Młodzieży, wszystko po to, aby okazać swoją solidarność z rodziną i pomóc małemu Tarnowianinowi.

Swoją obecnością zaszczycili nas również artyści o wielkim sercu, z Krakowa przyjechali do nas zespół SUBLOKATOR oraz grupa bębniarzy SORIR POR FAVOR, którzy swoim występem zachwycili uczestników. Byli z nami także nasi lokalni przyjaciele, na których zawsze możemy liczyć: Studio Rocka Pawła Mazura, Przystanek Mrówkowiec oraz Zespół Alfa – dobrze się z Wami bawiliśmy – DZIĘKUJEMY!

Wzruszona mama Adasia – Aneta Skrzypek – obecna na Pikniku osobiście podziękowała organizatorom oraz uczestnikom za wsparcie, wielkie serce i hojność. Także obecny z nami Pan Prezydent Miasta Tarnowa – Roman Ciepiela, wyraził swoją dumę i podziękowanie wszystkim ludziom wielkiego serca, podkreślając, że warto pomagać!

Około godziny 19: 30 nastąpiło losowanie nagród głównych w loterii fantowej, po którym mieliśmy okazję zobaczyć sensualny taniec – bachata – zaprezentowany przez tancerzy z klubu „Inspire” Michała Matusza.

Pokaz swoich umiejętności tanecznych zaprezentowali również kursanci z tarnowskiego Klubu Gwiazda, tym samym rozpoczynając „potańcówkę” przy akompaniamencie zespołu „Dance”, który specjalnie dla Adasia przyjechał do nas z Kielc.

W tamten weekend odkryliśmy wielki sekret Tarnowa -– na własnej skórze przekonaliśmy się, że Polski Biegun Ciepła napędzany jest energią i ciepłem wielkich dobrych serc mieszkańców miasta i regionu.

Dzięki hojności uczestników pikniku udało nam się pobić rekord – łącznie zebraliśmy imponującą sumę: 20’579.89 PLN, 100 USD oraz 2 EURO centy.

Nic z tego nie udałoby się, bez ciężkiej pracy, zaangażowania i świetnego przygotowania członków Stowarzyszenia ZBYLITOWSKA.PL oraz pomocy wspaniałych Wolontariuszy, hojnych Sponsorów i Patronów: Miasta Tarnowa, a także Radia RDN. Szczególne podziękowania należą się również Ochotniczej Straży Pożarnej ze Zbylitowskiej Góry, to oni przy współpracy z firmą ochroniarską Cerber przez cały czas trwania imprezy czuwali nad naszym bezpieczeństwem.

Organizację Pikniku wsparło również wiele prywatnych osób, których nie sposób tutaj wszystkich wymienić, a którzy wnieśli wielki, słodki wkład – dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli pyszne, domowe ciasta i babeczki. Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali wiele cennych przedmiotów na loterię fantową, licytacje i do sklepiku dla Adasia. Na każdym kroku dodawaliście nam skrzydeł swoim entuzjazmem i zaangażowaniem, za co jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni i liczymy na dalszą współpracę, również przy innych projektach.

WRAZ Z ADASIEM I RODZINĄ SKRZYPKÓW SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

 

Aby pomóc Adasiowi, można wciąż przekazać swój 1% procent podatku albo wpłacić darowiznę na konto.

Pomoc finansowa dla Adasia:
1% można wpłacać na numer KRS 0000039250
Cel szczegółowy: 1% dla Adasia Skrzypka

Wolne datki można wpłacać na:
Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej,
ul. Bema 14, 33-100 Tarnów,
nr konta bankowego: 74 1240 1910 1111 0010 4743 1929
z dopiskiem: Dla Adasia Skrzypka

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *