Dom Ludowy zacznie działać od 7 kwietnia

23 marca 2015     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 1326

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Zbylitowskiej Góry i okolic do Domu Ludowego na bezpłatne kursy i warsztaty zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Już od 7 kwietnia będzie można nauczyć się języka angielskiego, niemieckiego, podszkolić umiejętności w kuchni w trakcie warsztatów kulinarnych dla dzieci, posiąść umiejętności robienia ciekawych ozdób na warsztatach rękodzieła artystycznego czy poprawić formę na aerobicu. Na każdego aktora – amatora czekają warsztaty teatralne. Prosimy o zapisy na poszczególne zajęcia do 31 marca 2015 r. w Domu Ludowym osobiście lub pod numerem telefonu 14 650 12 59. Dodatkowo zapisać się można w Centrum Animacji Kulturalnej pod numerem telefonu 146 88 01 37.

Oprócz tego istnieje możliwość wynajęcia w Domu Ludowym sali bankietowo – konferencyjnej na imprezę okolicznościową. Rezerwacje sali w Centrum Animacji Kulturalnej pod numerem 14 688 01 37.

W każdy pierwszy wtorek miesiąca Dom Ludowy zaprasza również na spotkania Klubu Seniora. W trakcie comiesięcznych spotkań w jego ramach odbywają się okolicznościowe zabawy,  wykłady, prelekcje. Dla członków Klubu Seniora organizowane są również wycieczki. W najbliższym czasie będzie to pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, zorganizowana w dniach 16-17 kwietnia. A w dniach 11-13 czerwca wycieczka do Wiednia i Bratysławy.

Zapraszamy mieszkańców również w pobliże Domu Ludowego, gdzie czekają strefa wi-fi, dostępna w budynku Domu Ludowego oraz w centrum wsi na całym Placu św. Floriana”, nowy plac zabaw, szkolenia z zabawą dla przedszkolaków prowadzone przez jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbylitowskiej Górze a także dwudniowe Dożynki Gminy Tarnów z festynem rodzinnym w pierwszym dniu i  koncertem zespołu WILKI.

Jest to pierwsza propozycja Centrum Animacji Kulturalnej skierowana do mieszkańców. Jednak Dom Ludowy w Zbylitowskiej Górze będzie stale się rozwijał.  – Złożyliśmy projekty o dofinansowanie z zewnątrz. Jeśli uda się pozyskać fundusze już wkrótce uruchomimy kafejkę internetową. Będziemy też poszerzać ofertę zajęć m.in. o zajęcia z nauki gry na keyboardzie czy prelekcje i pogadanki organizowane dla wszystkich mieszkańców. Cały czas czekamy na propozycje mieszkańców – mówi Anna Pieczarka, dyrektor gminnego Centrum Animacji Kulturalnej.

Jednocześnie przypominamy Państwu o ciągle prowadzanych zajęciach w Domach Ludowych w Błoniu i Nowodworzu. Harmonogramy wszystkich zajęć poniżej.

Zajęcia w gminnych Domach Ludowych prowadzone są w ramach projektu „Ośrodki wsparcia dla młodzieży i osób starszych” dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *