26 stycznia na noworocznym opłatku spotkali się seniorzy ze Zbylitowskiej Góry.

31 stycznia 2013     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 900

Uroczystość, jaka odbyła się w sali gimnastycznej miejscowej szkoły, poprzedziła msza święta, którą w zbylitowskim kościele parafialnym oprawił proboszcz ks. Józef Kaczmarski.

Bezpośrednio po mszy świętej, około 16:00 ponad stu najstarszych mieszkańców Zbylitowskiej Góry udało się do szkoły, gdzie w roli gospodarzy powitali ich dyrektor Zespołu Szkół Publicznych Agnieszka Papuga oraz sołtys i zarazem radny gminy Tarnów Dariusz Żurek. Następnie seniorzy mieli okazję wysłuchać krótkiego montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów gimnazjum pod kierunkiem wicedyrektora zbylitowskiego zespołu Arkadiusza Dębosza. Następnie życzenia seniorom złożył wójt Grzegorz Kozioł. Ks. Józef Kaczmarski natomiast, po dokonaniu poświęcenia opłatków, zaproponował nowatorską formę złożenia sobie życzeń. – Ponieważ szaleją różne wirusy – mówił – zrezygnujmy w tym roku z życzeń indywidualnych i weźmy się za ręce i puśćmy sobie „iskierkę”. Tak się też stało. Zachęceni przez proboszcza seniorzy oraz goście, trzymając się za ręce, odśpiewali wspólnie radosną, świąteczną piosenkę Czerwonych Gitar „Jest taki dzień”.
Następnie uczestnicy spotkania zasiedli do wspólnego posiłku. Zaś resztę wieczory wypełniły im nie tylko serdeczne, sąsiedzkie rozmowy przy stole, ale również muzyka i taniec, bo – jak zapewnił sołtys – taka już w Zbylitowskiej Górze tradycja, że jest tu małe wesele.

Oprócz wspomnianych już gości w spotkaniu uczestniczyli także: zastępcy wójta – Elżbieta Chrząszcz i Sławomir Wojtasik, radni – Zbigniew Gut i Piotr Rybski oraz Pełnomocnik ds. Seniorów Maria Ostrowska.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *