ZMIANA DECYZJI W SPRAWIE LIKWIDACJI NIEPUBLICZNEGO GIMNAZJUM

4 marca 2018     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 967

Komunikat Dyrektora Gimnazjum:

Z przyjemnością informuję, że Niepubliczne Gimnazjum w Zbylitowskiej Górze będzie prowadziło swoją działalność również w przyszłym roku szkolnym 2018-19.

Wcześniejszy zamiar likwidacji szkoły wynikał z powodów finansowych. Jednocześnie podjęte zostały starania, aby uczniowie gimnazjum mogli kontynuować naukę w Zbylitowskiej Górze. Niestety realizacja tego zamiaru, pomimo początkowych pozytywnych ustaleń i zgód, okazała się być niezwykle skomplikowana i trudna do przeprowadzenia ze względów prawnych. Dlatego też po wielu działaniach oraz dzięki wsparciu Gminy Tarnów udało się utrzymać funkcjonowanie dotychczasowego Niepublicznego Gimnazjum w Zbylitowskiej Górze do końca działalności tego typu szkół.

Decyzja o kontynowaniu działalności gimnazjum wynika z troski o Państwa dzieci i chęci zapewnienia im jak najlepszych warunków nauki. Dzięki temu będzie możliwe utrzymanie dotychczasowych zespołów klasowych w niezmienionym składzie, co jest szczególnie istotne w ostatnim roku nauki i w obliczu egzaminu gimnazjalnego niezwykle ważnego dla dalszej edukacji Państwa dzieci.

W celu odpowiedzi na Państwa pytania zapraszam na spotkanie, które odbędzie się w budynku szkoły w najbliższy wtorek 6 marca o godzinie 17.00.

Z wyrazami szacunku

Arkadiusz Dębosz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *