Zakończenie pierwszego etapu pomocy pogorzelcom

7 stycznia 2018     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 952

W pożarze stracili cały swój dobytek. Podczas tej tragicznej nocy, cudem ocalili swoje życie pozostając praktycznie bez niczego. Dzięki Państwa pomocy, która była natychmiastowa, nie utracili wiary w drugiego człowieka, jego dobroć i chęć niesienia pomocy, w obliczu ludzkiego dramatu.

Miło nam poinformować, że dzięki Państwa ofiarności zakończył się pierwszy etap pomocy pogorzelcom. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, poszkodowana rodzina, mogła w pełni korzystać z przygotowanego i wyremontowanego mieszkania w domu rodzinnym Pani Lucyny. Pomimo krótkiego czasu wykonano niezbędne prace remontowe i adaptacyjne: hydrauliczne, wodno- kanalizacyjne, centralne ogrzewanie,  elektryczne i wykończeniowe. W ten sposób powstało nowe mieszkanie z kuchnią i łazienką oraz pokojem,  gdzie poszkodowani mogli spędzić święta.

Całkowity koszt wykonanych prac wyniósł 20 993,74 zł. Na konto Stowarzyszenia wpłacili Państwo kwotę 7 565,22 zł. Ogółem Stowarzyszenie ZBYLITOWSKA.PL przekazało pomoc finansową w wysokości 8 326,38 zł w formie opłaconych faktur, pomocy rzeczowej i gotówki na pierwsze potrzeby.  Pozostała pomoc finansowa została przekazana z budżetu Gminy Tarnów.

Na wiosnę planowany jest drugi etap prac polegający na wymianie dachu i wykonaniu adaptacji pomieszczeń mieszkalnych na poddaszu. Pomoc w finansowaniu tych robót zadeklarował Caritas i Parafia Zbylitowska Góra.

Szczególne podziękowania składamy na ręce Firmy Roleski oraz miejscowym firmom budowlanym i elektroinstalacyjnym, dla  Pana Tomasza Tadla, Jana Niedźwieckiego i Piotra Kumorka którzy wykonali swoje prace ekspresowo i z wielkim zaangażowaniem.

 

Zdjęcia z okresu prac remontowych:

Artykuł w Gazecie Krakowskiej z 06-01-2018.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *