Zajęcia w Domach Ludowych.

20 stycznia 2020     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 702

Od połowy stycznia Domy Ludowe znowu tętnią życiem. Ruszyły bezpłatne zajęcia, w których chętnie uczestniczą mieszkańcy gminy Tarnów, zarówno ci najmłodsi, jak i starsi, zwłaszcza że paleta różnego rodzaju ćwiczeń i warsztatów jest naprawdę szeroka.

O lepszą formę, samopoczucie i zdrowszą sylwetkę już starają się uczestnicy jogi czy aerobiku w Domach Ludowych w Nowodworzu i w Błoniu, w Domu Kultury w Tarnowcu oraz w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Jednak za słynną sentencją „w zdrowym ciele, zdrowy duch” podążają także mieszkańcy Radlnej i Koszyc Wielkich, gdzie odbywają się zajęcia z aerobiku, natomiast w Zbylitowskiej Górze dodatkowo rozciągające ćwiczenia z pilates. Dla miłośników basenu, czyli dla tych, którzy wolą aktywność fizyczną w wodzie, w Centrum Rekreacji Wodnej w Woli Rzędzińskiej ruszył aqua aerobik cieszący się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców całej gminy Tarnów.

Wiele osób postanowiło w nowy rok wejść tanecznym krokiem, co umożliwiła im szkoła tańca towarzyskiego, prowadzona w Domu Ludowym w Nowowdworzu, w Błoniu oraz w Radlnej. Natomiast dzięki Akademii Kulinarnej Masterchef w Domu Ludowym w Radlnej i Tarnowcu zarówno młodsi, jak i starsi mieszkańcy mogą doskonalić swoje umiejętności kulinarne. Warsztaty plastyczne w Parafialnym Domu Kultury w Woli Rzędzińskiej to zaś doskonała propozycja dla wszystkich tych, którzy lubią prace manualne, pragną rozwijać swój talent artystyczny. Wielu zainteresowanych zapisało się także na zajęcia z pierwszej pomocy, które organizowane są we wtorki w Domu Ludowym w Zbylitowskiej Górze.

Nową odsłonę pokazały także gminne biblioteki w Zgłobicach i Woli Rzędzińskiej, gdzie czytelnicy z dużym zaangażowaniem uczestniczą w Dyskusyjnym Klubie Książki. W najbliższym czasie odbywać się będą także spotkania autorskie, które z pewnością zainteresują wielu miłośników literatury.
Warto też wspomnieć, że cały czas Kluby Seniora czy Koła Gospodyń Wiejskich prężnie działają, rozwijają się i realizują kolejne pomysły, co ułatwiają im spotkania w Domach Ludowych.

– Cieszymy, że jest tak duże zainteresowanie mieszkańców zajęciami. Równocześnie przypominam, że cały czas trwają też zapisy do Zespołu Folklorystycznego Pieśni i Tańca, a 30 stycznia odbędzie się spotkanie organizacyjne pierwszego w gminie Tarnów Chóru Seniora, do czego gorąco zachęcam. Pragnę też zaznaczyć, że jeżeli pojawią się kolejne grupy, przynajmniej 8-osobowe, zainteresowane pozostałymi propozycjami warsztatów i kursów, my jako Centrum jesteśmy otwarci, by także te zajęcia mogły się odbywać – mówi Ewa Kubisztal, zastępca Dyrektora Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.

źródło: gmina.tarnow.pl

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *