Zadania z Gminy Tarnów wygrały w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego!

3 sierpnia 2016     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 1228

s1 Dwa zadania z terenu gminy Tarnów wygrały w głosowaniu w pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego! Dzięki głosom mieszkańców już wkrótce zostanie utworzony w Gminie Tarnów Uniwersytet Integracji Międzypokoleniowej, natomiast Tarnowiec doczeka się nowego chodnika przy drodze wojewódzkiej! Na trzy projekty z terenu naszej gminy oddano łącznie aż 4 781 głosów na 17 922 wszystkich głosów, które mieszkańcy naszego  subregionu oddali łącznie na 18 zgłoszonych zadań.

 

Pierwszym ze zwycięskich zadań jest Uniwersytet integracji międzypokoleniowej z książką i filmem dla osób po 50 roku życia oraz dzieci i młodzieży do lat 18. W jego ramach na terenie gminy Tarnów będą odbywać się warsztaty (filmowe, dziennikarskie itp.) oraz spotkania z dziennikarzami, pisarzami, twórcami filmowymi. Organizowane będą także bezpłatne wycieczki tematyczne. Zadanie to zajęło w głosowaniu drugie miejsce na osiemnaście zadań, zdobywając 2 293 głosy.

W ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego w Tarnowcu przy drodze wojewódzkiej nr 977  powstanie nowy chodnik. Celem zadania będzie poprawa bezpieczeństwa mieszkańców. Na to zadanie zagłosowało 1 823 osób. Wartość projektu to 100 tysięcy złotych. – Bardzo się cieszę, że będziemy mieć nowy chodnik. Droga wojewódzka jest bardzo ruchliwa, na pewno poprawi on bezpieczeństwo w naszej miejscowości.  Tak duża liczba głosów oddana na nasz projekt, oznacza, że to  sami mieszkańcy zapracowali na jego sukces – cieszy się Jan Nowak, sołtys Tarnowca.

Ostatnie ze zgłoszonych zadań, Nasadzenie krzewów i urządzenie skarpy w pasie drogi wojewódzkiej nr 977 w miejscowości Poręba Radlna w pobliżu zabytkowego kościoła, było o włos od sukcesu. Z wynikiem 665 głosów było to zadanie z największą ilością głosów wśród wniosków, które niestety nie zostaną zrealizowane.

Mieszkańcy naszego regionu, a w szczególności naszej gminy bardzo aktywnie włączyli się w głosowanie w pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Samorząd Województwa będzie jak najszybciej chciał zrealizować zwycięskie projekty, część z nich zapewne jeszcze w bieżącym roku. Tak więc efekty naszego zaangażowania już wkrótce będą widoczne w postaci zrealizowanych zadań – podsumowuje radna wojewódzka Anna Pieczarka.

źródło: www.gmina.tarnow.pl

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *