Skrzyżowanie w Zgłobicach, ul. Zbylitowskich i drogi krajowej nr 94

27 listopada 2014     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 1426

Wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na skrzyżowaniu w Zgłobicach drogi krajowej nr 94 z drogą powiatową 1350K nie będzie możliwe w najbliższym czasie – taką prostą konkluzję wywieść można z informacji przesłanej w ostatnich dniach do Urzędu Gminy Tarnów przez zastępcę dyrektora krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Przypomnijmy: o zmianę ruchu na tym skrzyżowaniu, czyli o przywrócenie feralnych lewoskrętów samorząd gminy Tarnów zabiega niemal od chwili ich likwidacji. Obietnica powrócenia do tematu po uruchomieniu autostrady została przez GDDKiA dotrzymana, przeprowadzono badanie natężenia ruchu oraz przygotowano trzy warianty rozwiązań ruchu na tym skrzyżowaniu. W wyniku konsultacji mieszkańcy Zgłobic wskazali do przebudowy wariant określony jako W1, zaś autorzy ekspertyzy, przedstawiciele Oddziału GDDKiA i policji zarekomendowali wariat W2a. Wygląda na to jednak, że ewentualna przebudowa skrzyżowania nie nastąpi prędko. Zadanie to ma bowiem zostać umieszczone w ogólnopolskim „Narodowym Programie Bezpieczeństwa Ruchu na lata 2013-2020”, w ramach którego miałyby zostać pozyskane środki na jego realizację. Wygląda więc na to, że na przywrócenie lewoskrętu mieszkańcy będą musieli jeszcze poczekać.

– My nie odkładamy tematu ad acta. Będziemy się przypominać i monitować GDDKiA w tej sprawie. Jest to jeden z naszych priorytetów – deklaruje zastępca wójta Sławomir Wojtasik.
Warianty
w2a20715x506w120715x506

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *