Rusza pierwszy żłobek w gminie Tarnów

14 lipca 2015     admin     6 komentarzy     Zobaczyło: 2956

pod%20kasztanamiTo bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Tarnów – od 1 września w Niepublicznym Przedszkolu „Pod kasztanami” w Zbylitowskiej Górze funkcjonować będzie pierwszy żłobek w gminie Tarnów. Aktualnie są w nim wolne miejsca. Pierwszeństwo przyjęcia mają dzieci mieszkańców gminy Tarnów. Zapisów można dokonywać pod numerami telefonów: 14 65 01 253, 794 423 262.

Warto podkreślić, że opłaty ponoszone przez rodziców posyłających dzieci do żłobka będą niższe, ponieważ na swej ostatniej sesji Rada Gminy Tarnów uchwałą nr VIII/97/2015 zadecydowała o przyznaniu dotacji w kwocie 300 złotych miesięcznie na każde dziecko, na realizację zadań, których celem jest „zapewnienie dziecku opieki w warunkach bytowych zbliżonych do warunków domowych, poprzez gry i zabawy stymulujące rozwój dziecka, rytmikę, śpiew, naukę w formie zabawy, zajęcia manualne i plastyczne, zapewniając dziecku równocześnie właściwą opiekę pielęgnacyjną i edukacyjną uwzględniającą indywidualne potrzeby dziecka i jego rozwój psychomotoryczny, właściwy dla wieku dziecka.”

A teraz możecie dowiedzieć się o nas jeszcze więcej. Już działa nasza nowa strona internetowa! Koniecznie zaglądnijcie: www.przedszkolepodkasztanami.pl

www.facebook.com/N.P.PodKasztanami

Kontakt:

ul. Sportowa 3
Zbylitowska Góra

tel. +48 14 65 01 253
+48 794 423 262
biuro@przedszkolepodkasztanami.pl

 

źródło: http://www.gmina.tarnow.pl

6 komentarzy dla aktualności “Rusza pierwszy żłobek w gminie Tarnów

 • dc

  Żłobek żłobkiem… dofinansowanie 300 zł fajnie, ale do przedszkola to już nie można przyznać dofinansowania żeby pomóc rodzicom którzy mieli finansowo na przekształceniu nie stracić. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć czy w naszej gminie był otwarty konkurs ofert na zapewnienie możliwości korzystania z wychowania przedszkolnego w niepublicznych przedszkolach i w niepublicznych innych formach wychowania przedszkolnego? Inne gminy coś takiego realizowały np: http://gmina.puck.pl/wp-content/uploads/2015/05/UCHWA%C5%81A-NR-VI.48.15-okre%C5%9Blenie-regulaminu-otwartego-konkursu-ofert-oraz-kryteri%C3%B3w-wyboru-ofert-wychowanie-przedszkolne.pdf a u nas cisza. Albo ja czegoś nie rozumiem albo gmina nie realizuje swoich obowiązków – bo według tego https://rodzina.gov.pl/edukacja/przedszkola wójt powinien od września zapewnić miejsca wszystkim chętnym rodzicom dzieci od 4 lat w przedszkolach publicznych a jeżeli takowych nie ma ogłosić konkurs dla niepublicznych które mogłby przejąć zadania przedszkoli publicznych. U nas cisza zostało jedno publiczne przedszkole w Woli Rzędzińskiej które po oddaniu nowego budynku ma zostać również niepublicznym – choć akurat w to wątpię bo zapewne pan wójt tak dotrzyma swoich słów z zebrania wiejskiego jak tych iż w Zbylitowskiej Górze nie będzie opłaty stałej.

 • DJ True

  Czegoś tu nie rozumiem w tej Waszej Gminie. Wójt nieudacznik i kłamczuch. Z przedszkolami problem. To ja się pytam kto głosował na tego Wójta kto go wybrał na 3cią już chyba kadencję? Czy mieszkańcy Gminy Tarnów to większości masochiści ?

 • EG

  Opłata stała jest najmniejszym problemem tego przedszkola.
  Dzieci z najstarszej grupy nie mają dostępu do wody pitnej na sali. Moje dziecko mówi mi, że tak chce mu się pić, że nabiera sobie wodę ręką z kranu w łazience.
  Z obiecywanych zajęć dodatkowych nie ma malarstwa (świetne w latach ubiegłych), ani nawet rytmiki – mam nadzieję, że uda się zatrudnić Pana Krzysia.
  Zachowując obiektywizm na zdecydowanie na plus jest angielski – zwłaszcza w porównaniu do ubiegłych lat.

  • JK

   obiektywnie to jest tak ze dystrybutory z woda są na sali bo moje dziecko tez tam uczęszcza i na brak wody nie narzeka ciagle przynosi super rysuneczki to ze słoneczkiem i domeczkiem to z Jezuskiem itp jak tam ostanio byłem to zauważyłem w salach dystrybutory z woda działają bo sam się z kubeczka napilem a do obiadu nawet sztućce używają pozdrawiam i życzę więcej obiektywizmu
   JxK

  • EG

   Rzeczywiście. Dziś spytałam dziecko i dystrybutory już są. Co nie zmienia faktu, że podczas największych upałów ich – obiektywnie mówiąc – nie było.

 • rekx

  DJ gdyby rok temu wójt przed wyborami uczciwie przyznał o swoich planach w oświacie to wynik jego i jego porozumienia samorządowego byłby zgoła inny.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *