Rozesłanie Kolędników Misyjnych, którzy 27 grudnia odwiedzą nasze domy.

26 grudnia 2015     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 1186

Hasło:  „CRISTO CAUSAI RAICU”, czyli  „ODDALI ŻYCIE DLA CHRYSTUSA”

Kolendnicy misyjni Zbylitowska Góra 2015

Kolędnicy, posłani w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, w niedzielę 27 grudnia od godziny 13 powędrują do wielu domów w Zbylitowskiej Górze, bo dzieci i młodzież – jak nam przypomina papież Franciszek w orędziu na Światowy Dzień Misyjny 2015,„zdolni są jeszcze do dawania odważnego świadectwa i do podejmowania szlachetnych czynów”. W uroczystość Objawienia Pańskiego przeżywać będziemy Misyjny Dzień Dzieci. Wtedy właśnie, za przykładem Mędrców, kolędnicy misyjni przyniosą Jezusowi w darze swój trud kolędowania, radości i smutki z nim związane, a także zebrane ofiary, które będą przeznaczone dla wielu dzieci przez realizację różnorodnych projektów.

Od dwudziestu trzech lat obserwujemy znaczny rozwój misyjnej kolędy w naszej diecezji. Zaczynaliśmy przecież w roku 1993 w 12 parafiach. Od tego czasu liczba parafii ciągle wzrasta, a w roku ubiegłym w tym wymownym przedsięwzięciu wzięło udział aż 416 parafii. To wielka armia ponad 21 000 dzieci, które odwiedzają tysiące rodzin. Zebrana przez dzieci kwota ponad 1,5 miliona zł to nie tylko rekord, który nie powinien zajmować ważnego miejsca w całym kolędowaniu i duchowej formacji, ale radość, że można pomóc wielu rówieśnikom, docierając pośrednio do ich serc.

W tym roku kolędnicy misyjni zebranymi ofiarami wesprą kilka nowych i kontynuację starych projektów związanych z pracą księży, sióstr i świeckich wśród dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Boliwii, Kazachstanu, Republiki Konga, Demokratycznej Republiki Konga, Jamajki, Burkina Faso, Brazylii oraz Madagaskaru w ramach funduszu PDMD. Oto prośby i opisy projektów złożonych przez misjonarzy do Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej. *Projekt papieski przeznaczony dla dzieci na Madagaskarze – fundusz PDMD* Będą to projekty wskazane przez sekretariat PDMD w Rzymie.

Z kolędowaniem misyjnym wiąże się jednak inna, bardzo ważna sprawa, która często nam umyka: to, że same dzieci tworzące grupy mogą się przybliżyć do Chrystusa i Kościoła. O tym wymiarze zaangażowania misyjnego wspomniał również papież Franciszek w cytowanym powyżej orędziu: „Pamiętajcie o tym, że głoszenie Ewangelii najpierw jest koniecznością dla tego, kto kocha Mistrza, zanim stanie się koniecznością głoszenia tym, którzy Ewangelii nie słyszeli”. A przecież kolędnicy, odwiedzając domy, głoszą Ewangelię. Oby więc błogosławieństwo, które przynoszą, spoczęło również na nich. /Ks. Krzysztof Czermak/

Żródło: http://www.misje.diecezja.tarnow.pl/dzieci/kolednicy-misyjni.html

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *