RDN Małopolska : (Zbylitowska Góra ) Ośrodek dla niepełnosprawnych przeniesie się na Dwudniaki

2 grudnia 2015     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 1536

Źródło: RDN MAŁOPOLSKA

Data : 2 grudnia 2015 Autor : Grzegorz Golec

Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy zostanie przeniesiony ze Zbylitowskiej Góry . Ostateczny wybór padł na podtarnowskie Dwudniaki.

Ostatecznie temat przenosin Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego do Wojnicza lub Radłowa upadł. Tarnowskie starostwo, które usilnie poszukiwało miejsca dla blisko 70 podopiecznych specjalnej placówki, znalazło odpowiednie miejsce bliżej Tarnowa. Jest to budynek byłej szkoły w Dwudniakach, gdzie od dwóch lat zajęcia zostały zawieszone.

dwudniaki-647x365

Przedstawiciele tarnowskiego starostwa oglądali miejsce, gdzie po gruntownym remoncie osoby niepełnosprawne będą mogły się uczyć i rehabilitować. – Jesteśmy zainteresowani tym miejscem – mówi Jacek Hudyma, z zarządu powiatu tarnowskiego. – Złożyłem propozycję zakupu tej działki, która ma powierzchnię 48 arów. W grę wchodzi również dzierżawa na trzydzieści lat lub użyczenie. Teraz samorząd gminy Wierzchosławice będzie miał kilka dni na podjecie decyzji, choć uważam że jest ona korzystna dla obu stron – dodaje.

Jak udało się dowiedzieć reporterowi RDN, w pierwszej kolejności w grę wchodzi dzierżawa lub użyczenie, natomiast ostatecznością ma być sprzedaż tego miejsca. – Chcemy aby ten budynek na nowo tętnił życiem – mówi Rafał Działowski, doradca wójta Wierzchosławic. – Jest to dla samej gminy dobra inwestycja. Wójt deklaruje że udzieli wsparcia dla starostwa w zakupie terenów potrzebnych na ujeżdżalnię oraz park – dodaje.

Przypomnijmy, że o budynek i tereny gdzie obecnie mieści się Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Zbylitowskiej Górze, upomnieli się byli właściciele. Zażądali oni kilku milionów złotych odszkodowania za użytkowanie obiektów. Obecnie sąd rozpatruje odwołanie od decyzji przejęcia zabytkowego dworku, które wniosło tarnowskie starostwo.

Jednak bez względu na wyrok, placówkę w najbliższych latach czeka przeprowadzka.

Rdn

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *