Radio RDN – Zbylitowska Góra: Radni powiatowi zaniepokojeni losem dzieci z ośrodka dla niepełnosprawnych

21 sierpnia 2017     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 936

– Co się stanie z dziećmi ze Zbylitowskiej Góry? – pytają radni powiatowi. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy był jednym z głównych tematów ostatniej sesji. Niepokój budzi między innymi remont. Jak wiecie z wiadomości RDN właściciel przyznaje, że prowadzone przez niego prace są konieczne i dzieci raczej nie powinny korzystać z obiektu w czasie remontu dachu.

Wydaje się, że dzieci nie wrócą do ośrodka w Zbylitowskiej Górze 4 września – mówił podczas sesji radny Marek Podraza.

Starosta tarnowski Roman Łucarz ma nadzieję, że remont dachu skończy się do września i dzieci będą mogły bez obaw wrócić na zajęcia w nowym roku szkolnym. Dodaje, że jest możliwość dopuszczenia do użytku parteru i pierwszego piętra.

Radni zauważają też problem niedokończonych negocjacji powiatu z właścicielem obiektu. Dziś – 21 sierpnia starosta planuje spotkanie właścicielem i negocjacje odnośnie wysokości miesięcznego czynszu.

Radni pytali też dlaczego starostwo nie wykupiło od spadkobierców ośrodka. – Przypomnę, że propozycja, która była dla nas nie do przyjęcia, to było siedem milionów złotych. Nie stać nas na to. Lepiej zbudować nowy ośrodek niż wkładać w stary potężne pieniądze – mówił podczas sesji starosta tarnowski Roman Łucarz.

Dzieci mają korzystać z obiektu w Zbylitowskiej Górze przez rok szkolny 2017/2018. Ośrodek ostatecznie na się przenieść do Wierzchosławic-Dwudniaków w czerwcu przyszłego roku. Starostwo stara się na razie o dofinansowanie budowy ośrodka w tamtym miejscu ze środków unijnych, ale też z PEFRON-u. W sumie powiat mógłby otrzymać około 8 mln 200 tys. zł, sam wtedy miałby dołożyć 2 mln 200 tys. zł. Wyniki mają być znane w listopadzie.

 

RDN link

źródło: www.rdn.pl

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *