Przywracamy lekcje historii do szkół!

2 września 2012     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 1006

Już tylko do 15 września można podpisać obywatelski projekt ustawy przywracający lekcje historii w szkołach. Przyłącz się do akcji. Zbieraj podpisy. Zróbmy to, by ocalić poczucie tożsamości narodowej polskiej młodzieży.

3 września rozpoczyna się nowy rok szkolny. Jest to pierwszy rok, w którym będzie obowiązywało Rozporządzenie MEN całkowicie zmieniające nauczanie historii.

Od 1 września 2012 roku polska młodzież, która po I roku nauczania nie zdecyduje się na maturę z historii – czyli ok. 88 proc. uczniów – kończy nauczanie historii. Zamiast tego proponuje się dziwaczne połączenie lekcji WOS-u, przysposobienia obronnego oraz historii o nazwie „historia i społeczeństwo”. Kiedy szczegółowo przyjrzymy się modułom tego przedmiotu okaże się, że młodzi Polacy zamiast wiedzy o Powstaniu Warszawskim będą się uczyć modułu: „kobieta i mężczyzna, rodzina”, albo zamiast wiedzy o „Żołnierzach Wyklętych” mogą natrafić na moduł „swojskość i obcość”, bądź też zamiast wiedzy o wielkim zwycięstwie rodaków w wojnie polsko-bolszewickiej natrafią na moduł „język, komunikacja i media”.

W proteście przeciwko rugowaniu historii z polskich szkół zrodził się ogólnopolski ruch społeczny skupiający tysiące osób, które nie zgadzają się na marginalizację tego przedmiotu. W całej Polsce zbierane są podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty. Projekt ten zakłada zapisanie w Ustawie nauczania lekcji historii w szkołach ponadgimnazjalnych w wymiarze 180 godzin, czyli przez 3 lata nauki po 2 godziny tygodniowo. Dodatkowo rozszerza naukę historii w szkole podstawowej ze 130 do 165 godzin.

W dniach poprzedzających początek roku szkolnego na ulice polskich miast wyjdą wolontariusze zbierający podpisy pod projektem ustawy przywracającej lekcje historii. Odbędą się również konferencje prasowe pod hasłem “Początek szkoły – koniec edukacji”.

http://www.przywracamyhistorie.pl/

TY Możesz wziąć udział w akcji

W niżej wskazanych miejscach można podpisać listę poparcia dla akcji: “Przywracamy lekcje historii do szkół” oraz przynieść wypełnione listy: ( listę można pobrać jako plik ponżej )

Tarnów – Biuro Poselskie Posła Józefa Rojka, ul. Wałowa 2 m. 6  , tel: 14 621 04 51

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *