Przy Szkole Podstawowej w Zbylitowskiej Górze powstaje plac sportowo – rekreacyjny

4 maja 2022     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 498

Przy Szkole Podstawowej w Zbylitowskiej Górze powstaje plac sportowo – rekreacyjny

To znakomita informacja dla mieszkańców Zbylitowskiej Góry – jeszcze w tym roku zmieni się otoczenie przy szkole, a nowy obiekt będzie służył całej społeczności. Gmina Tarnów pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie dofinansowanie w wysokości blisko 170 tys. zł. na ten cel. Drugie tyle dołoży sam samorząd. -Otoczenie naszej placówki zmieni się nie do poznania, to zmiana jakości, dodatkowa oferta dla uczniów i wyjście naprzeciw wszystkim mieszkańcom – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Zbylitowskiej Górze, Rafał Wnęk.Zakres zaplanowanych prac jest szeroki – po przygotowaniu terenu pod inwestycję, nastąpi zamontowanie urządzeń sportowo – rekreacyjnych, na końcu natomiast tablic informacyjnych. Co ciekawe, przy szkole znajdą się nie tylko sprzęty służące najmłodszym mieszkańcom, ale i dorosłym oraz seniorom. -To naprawdę świetna wiadomość i kolejny przykład na zaangażowanie wójta w sprawy naszej miejscowości. Będą nowoczesne urządzenia dla dzieci i młodzieży, ale i takie, z których będą korzystać pozostali. Mam na myśli m.in. wiatę edukacyjną czy elementy siłowni plenerowej. Na taki obiekt czekaliśmy od lat – mówi sołtys Zbylitowskiej Góry i radny gminny, Piotr Rybski.

Plac wyposażony będzie w różnorakie elementy siłowni zewnętrznej, m.in. zestaw sprawnościowy, serię urządzeń dla dzieci, prasę nożną, poręcze, ławkę dwustronną, tzw. wioślarz i orbitrek. To jednak jeszcze nie koniec. Pojawią się wiata do gier stołowych i stolik do gry w szachy.

-Powstaje plac, który będzie służył uczniom, przedszkolakom i wszystkim mieszkańcom. Teren będzie pięknie zagospodarowany. Wszystkich namawiać będziemy do aktywnego wypoczynku właśnie u nas – dodaje radny gminny Dariusz Żurek. -Bardzo się cieszymy z tej inwestycji. Poprzedni, skromny plac zabaw dla dzieci był już mocno zużyty. Najważniejsze jest to, że nowy obiekt będzie bezpieczny – uzupełnia radny Paweł Kolbusz.

źródło: http://www.gmina.tarnow.pl/nowastrona/index.php/1282-przy-szkole-podstawowej-w-zbylitowskiej-gorze-powstaje-plac-sportowo-rekreacyjny

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *