Przedszkole w Zbylitowskiej Górze poprowadzi Małgorzata Simajchel

3 czerwca 2015     admin     23 komentarze     Zobaczyło: 8675

Jest już osoba, która od 1 września poprowadzi Niepubliczne Przedszkole w Zbylitowskiej Górze. Jest to Małgorzata Simajchel – nauczycielka bardzo dobrze znana lokalnej społeczności, pracowała bowiem jako nauczycielka w Szkole Podstawowej w Koszycach Małych.

Małgorzata Simajchel posiada osiemnastoletnie doświadczenie w pracy w szkole. Oprócz podstawowych obowiązków polonistki wykonywała wiele dodatkowych działań służących wszechstronnemu rozwojowi uczniów. Niejednokrotnie była animatorką imprez kulturalnych, wyjazdów edukacyjnych i wycieczek krajoznawczych. Przez dziewięć lat organizowała coroczną imprezę kulturalną dla szkół na terenie gminy. Koordynowała szkolne projekty międzyprzedmiotowe. Jest autorką programu z zakresu edukacji europejskiej.

Przygotowywała uczniów do wielu konkursów na szczeblu szkolnym, gminnym oraz do konkursów kuratoryjnych. Efektem tych działań było uzyskanie przez uczniów tytułu laureata oraz finalisty. Cieszyła się dobrą opinią wśród uczniów i rodziców. Pełniła opiekę nad stażystami oraz praktykantami w zawodzie nauczyciela. Doskonale zna środowisko uczniów i ich potrzeby edukacyjne.

Od 2013 pracowała jako trener w edukacji. Szkoliła nauczycieli w powiecie tarnowskim, brzeskim, nowotarskim i krakowskim. Pracowała jako ekspert w projekcie związanym z przywództwem w oświacie. Przygotowała pracowników publicznych poradni, ośrodków doskonalenia nauczycieli oraz poradni psychologiczno-pedagogicznych do wspomagania szkół od stycznia od 2015 roku.

Obecnie jest w trakcie akredytacji na coacha ICI. Jej pasją są innowacyjne metody w edukacji, wydobywanie potencjału i stwarzanie przestrzeni do rozwoju. Pracuje w Fundacji Inicjatyw Twórczych, która jest jedyną w regionie tarnowskim organizacją akredytowaną w programie Wolontariat Europejski  w ramach Erasmus+.  Koordynowała projekt „Odwaga – promocja zdrowego stylu życia”, w którym pracowała jako diet coach z grupą motywacyjną.

Wszystkie swoje dotychczasowe doświadczenia chce wykorzystać tworząc innowacyjną ofertę dla dzieci w wieku przedszkolnym. Jako pedagog ma świadomość, że ten okres w życiu człowieka jest okresem najważniejszym i decydującym o jego przyszłym rozwoju.

– Jestem przekonany, że wiedza i doświadczenie pani Małgorzaty Simajchel pozwolą jej na przygotowanie znakomitej oferty edukacyjnej, co nie tylko zapewni rozwój tej placówce, ale przede wszystkim zagwarantuje dzieciom najwyższą jakość edukacji i wychowania – konkluduje wójt Grzegorz Kozioł.

23 komentarzy dla aktualności “Przedszkole w Zbylitowskiej Górze poprowadzi Małgorzata Simajchel

 • Edward

  Ładnie wójt się popisał. Wstawił swojego człowieka, który będzie niszczył i tak zastraszonych pracowników.

 • zosia_samosia

  A gdzie się podziało doświadczenie w ZARZĄDZANIU PLACÓWKĄ OŚWIATOWĄ p. Małgosi!!!! Praca w charakterze nauczyciela, trenera, animatora w mojej ocenie to trochę za mało, aby osobie bez WŁAŚCIWEGO doświadczenia powierzyć kierowanie placówki. W mojej ocenie jednym z głównych kryteriów przy wyborze dyrektora powinno być co najmniej kilkuletnie doświadczenie w zarządzaniu podobną placówką podparte referencjami oraz osiągniętymi sukcesami.

 • eM

  Zgadzam się z przedmówcą, pytanie brzmi jakie kryteria zastosował wojt wybierajac dyrektora przedszkola? Z opisu w artykule wcale nie wynika ze pani Smajchel ma jakiekolwiek doświadczenie w pracy z dziećmi przedszkolnymi nie mowiac juz o zarządzaniu placowka oświatową. Dlaczego woj wybral nauczycielke z Koszyc, skoro w Zbylitowskiej Gorze nie brakuje nauczycieli z porownywalna “wiedza i doświadczeniem”. Moim skromnym zdaniem na zarządzanie obiema placówkami powinny zostać konkursy. Kolejny przyklad porażki wójta koziola.

 • marek

  Każdemu należy dać szansę, a nie już wyrokować, że nie ma doświadczenia itp.…., ludzie w naszej miejscowości lubią krytykować innych nie dając nic z siebie.
  (Grupa adoracji wzajemnej, która po mszy wieczornej każdemu obrobi 4 litery!)

  • eM

   Panie Marku, wydaje mi się że “grupa adoracji wzajemnej” nie nalezy do epoki internetu I raczej sie tutaj nie wypowiada… I nie chodzi tutaj o zamiłowanie do krytykowania, lecz raczej o troskę o dobro miejscowości. Wójt podejmuje decyzje, ktore maja negatywny wpływ na Zbylitowską Górę – czyżby kara za niskie poparcie w wyborach samorządowych? Dlaczego u nas likwiduje sie dwie placówki publiczne a jedna z nich oddaje się w zarządzanie osobie, która w swojej karierze nie miała żadnego doświadczenia związanego z edukacją przedszkolną?? I nie jest to nic personalnego do Pani Simajchel !

 • mecenAs

  http://www.wspolnota.org.pl/fileadmin/pliki/KONFERENCJA_OSWIATOWA/Elzbieta_Rabenda_-_otwarte_konkursy.pdf
  Dlaczego ludzie w Zgłobicach a teraz w Zbylitowskiej Górze godzą się na to by w ich przedszkolach była pobierana opłata stała bo przecież czytając powyższe opracowanie można wnioskować że wójt powinien zapewnić wszystkim chętnym objętym obowiązkiem przedszkolnym miejsce w przedszkolach publicznych na zasadach takich jakie określa ustawa a jeżeli takowych nie ma to powinien być przeprowadzony konkurs wśród przedszkoli niepublicznych które w zamian za 100% dotacji będą działać na zasadach jak publiczne. No ale wychodzi na to że żadne z niepublicznych przedszkoli nie chce pracować na warunkach tych publicznych (1273 zł za dziecko). Lepiej wziąć bodajże 50% tej kwoty z dotacji + 100 zł/mc od rodziców i nie być ograniczonym liczbą 25 dzieci w grupie, kwalifikacjami kadry czy realizacją programu przedszkolnego MEN-u.
  Pomijam już fakt że w dalszym ciągu nie rozumiem jak uchwała Rady Gminy w sprawie likwidacji publicznego przedszkola w Zbylitowskiej Górze w której nie ma wskazanego innego publicznego jako alternatywy jest bez błędów. Gmina posiada takie w Woli Rzędzińskiej i wydaje mi się że powinna być wzmianka o nim w tej uchwale bo może byli by chętni do posyłania dzieci do tego przedszkola. Ale wydaje mi się że Wola jest tak dużą miejscowością że pewnie sami mają problem by pomieścić w nim dzieci swoich mieszkańców.

  • As

   USTAWA

   z dnia 7 września 1991 r.

   o systemie oświaty

   Art. 6. p.5. Niepubliczne przedszkole:
   1) realizuje programy wychowania przedszkolnego uwzględniające podstawę programową wychowania przedszkolnego;
   2) zatrudnia nauczycieli posiadających kwalifikacje określone dla nauczycieli przedszkoli publicznych; przepisy ust. 6 i art. 7 ust. 1ba stosuje się odpowiednio.

   Z ustawy wynika, że obowiązują te same zasady w placówce publicznej co niepublicznej w zakresie zatrudniania kadry i realizacji podstawy programowej.

 • MecenAs

  As .. Ok co do kwalifikacji kadry to przyznam Ci rację co do programu to już niekoniecznie owszem podstawa OK ale jak wiemy nasze przedszkole ma działać na zasadach montesori – radzę poczytać trochę w internecie o tym.

  W tej metodzie preferuje się łączenie różnych roczników w grupy (po to by młodsze dzieci uczyły się od starszych) a takzwane wychowanie kosmiczne w tej metodzie jest na liście zagrożeń duchowych 🙂 według kościoła katolickiego http://www.rcs.org.pl/poznan/pl/czytelnia/lista_zagrozen_duchowych.html
  W ogóle sama ta metoda jest trochę kontrowersyjna dla chrześcijan poniżej kilka linków gdzie można o tym poczytać:
  http://www.fronda.pl/blogi/fronda-po-protestancku/czy-pedagogika-marii-montessori-jest-chrzescijanska,38736.html
  http://www.waldorf.edu.pl/linki/zniewalanie-umyslu/
  http://www.fronda.pl/a/prosze-zeby-jezuita-nie-sugerowal-publicznie-jakoby-ksiadz-diecezjalny-byl-narzedziem-szatana,29969.html?page=2&
  Żeby nie było tak jednostronnie link do filmu o takim przedszkolu zrealizowanym przez TV Trwam ;).

  Ogólnie zachęcam do poczytania o takich przedszkolach i zastanowieniu co lepsze dla naszych pociech a nie braniu w ciemno wszystkiego co z zachodu bo lepsze i modne.

 • MecenAs

  Film o przedszkolu Montessori z poprzedniej odpowiedzi ponieważ link się nie załączył:
  https://www.youtube.com/watch?v=lAKxF55L0fU

  • As

   Z prezentacji P. Małgorzaty wynikało, że będzie starała się stosować elementy różnych metod a filozofia Montessori jest jej bliska. Czy to znaczy że przedszkole od września będzie montessoriańskie?
   W przedszkolach montessoriańskich nie ma zabawek, są tylko materiały do pracy rozwijające różne umiejętności u dzieci. Ja jestem zwolennikiem takich miejsc, ale wiem też że za takie przedszkola płaci się spore pieniądze – specjalne wyposażenie sal, no i wyszkolona kadra – to wszystko kosztuje. Z tego co usłyszałem opłata stała ma wynosić tylko 100 zł. Przedszkole Montessori w Krakowie to koszt rzędu 600 – 700 zł miesięcznie.
   Z tego co mi wiadomo, podstawa programowa i tak musi być zrealizowana – jeżeli wykorzystają do tego dodatkowo elementy innych metod to tylko na plus.

 • rodzic

  Inną kontrowersyjną metodą w tym przedszkolu ma być kinezja edukacyjna. Radzę poczytać więcej na temat tej metody w internecie np tutaj.
  http://www.jp2w.pl/pl/41651/0/Naukowa_pedagogika_czy_magiczne_uzdrowicielstwo.html
  czy też tutaj http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=kinezjologia%20edukacyjna%20opinie&source=web&cd=1&ved=0CCAQFjAAahUKEwj2oL-5jZDGAhXF8RQKHUxkAO0&url=http%3A%2F%2Fwww.centrumedukacji.com%2Ffiles%2FPrzyjaciel.pdf&ei=8O59VfboKMXjU8zIgegO&usg=AFQjCNHvouHjEs12Do7JqM32lyWtxrpFFA&bvm=bv.95515949,d.d24

  Dlaczego nie możemy mieć normalnego przedszkola tylko takie wynalazki najgorsze jest to że pewnie i tak wielu machnie ręką na to nie zdając sobie sprawy z konsekwencji. Apropo oglądając na youtubie filmy z przedszkoli montessori rzucił mi się w oczy prawie całkowity brak zwykłych zabawek – przypadek czy po prostu taka jest idea tych placówek.

  • As

   A może by tak sprawdzić u źródeł? np. na stronie polskiego instytutu kinezjologii edukacyjnej? http://ikepolska.pl/

   • rodzic

    U żródeł? OK oczywiście też można ale wiadomo każdy chwali swoje i trudno się spodziewać że na stronie instytutu metoda ta będzie przedstawiona inaczej niż tylko w samych superlatywach.
    Niestety w sieci natknąć się też można na źródła które nie są zachwycone tą metodą (szczególnie związane z kościołem katolickim ale nie tylko). np http://www.radiomaryja.pl/bez-kategorii/swiatopoglady-orientalne-w-edukacji/ . Wydaje mi się że katolicy powinni się zaznajomić z tymi opracowaniami by być świadomym ewentualnych konsekwencji. Spójrzmy na filmik https://www.youtube.com/watch?v=crpzo-Elzoc to są zajęcia kinezji w szkole w Zbylutowie 😉 czy miejscami nie wygląda to jak medytacja, akupunktura czy joga – takie orientalne klimaty. Takie masowanie, uciskanie punktów na ciele jakoś do mnie nie przemawia i jakoś jestem sceptycznie do tego nastawiony.

    • Logik

     Z opisu pod filmem wynika, że pochodzi z roku 2005/2006. Czyli około 10 lat temu. Bohaterowie to już pełnoletni obywatele. Może zamiast snuć domysły, jakie to szkodliwe jest, wystarczy do nich (placówki) zatelefonować i zapytać jakie “spustoszenie” w młodych umysłach wywołała ta metoda…

  • link

   Ten instytut z linku który padała “As” to jakaś poważna instytucja? Kontakt na pocztę gmail… następnie dział o nas a tam tylko informacja o trzech trenerach no i linki w stopce strony nie przystoją w moim mniemaniu do instytucji którą się nazywają. Nie chcę ich tu publikować każdy może sobie sprawdzić sam klikając na nie na samym dole strony – prowadzą do stron typu Pani pozna Pana jakieś flirty 😉 itp. Co prawda nie są to polskie serwery ale jednak poważna instytucja nie powinna sobie pozwolić by takie odnośniki były na oficjalnej stronie.

   • As

    Szanowny Panie linku, strona IKE osadzona jest na wordpressie, prawdopodobnie została użyta darmowa “skórka”. Darmowe skórki mają to do siebie, że często zawierają tego typu linki w stopce. Dlaczego? ano jest to sposób zarabiania autora, który skórkę za darmo udostępnił. Ale ma Pan rację, dobrze, że zwrócił Pan na to uwagę, napiszę im zaraz maila, tak na skrzynkę gmail (też taką mam 🙂 i poinformuję o tym fakcie. Co więcej, dzięki Panu zniweluję tego typu linki w stopce na blogach, które również osadzone mam na darmowym wordpressie – dzięki Panu już wiem jak to zrobić. Dziękuję za możliwość rozwoju 🙂

    • As

     Rzeczywiście ta strona IKE wygląda biednie. Proponuje kolejną: http://masgu.com/index.php/pl/, nie ma dziwnych odnośników w stopce, kontakt nie jest na gmail, no i mają ponad 20 trenerów.
     A tak na poważnie, to polecam zapoznać się z metodą z drugiej strony, nie tylko tej krytykującej. Chociażby, żeby wiedzieć, co ktoś inny ma na ten temat do powiedzenia. Nie jest moim celem tutaj bronić za wszelką cenę czegokolwiek, tylko i wyłącznie pokazać ‘drugą stronę medalu’. Państwo i tak wyrobią sobie opinię w zgodzie z własnym sumieniem. I o to chodzi 🙂

     • link

      Jak już sobie tak żartujemy z tymi stronami to i ta druga strona nie powala na kolana ;p kontakt w Warszawie mail w domenie ok ale już we Wrocławiu na gmailu. Zresztą chyba źle trafiłem bo 50% odnośników nie działa u mnie i trudno się szczegółowo zapoznać z ofertą tego instytutu.

      Co do skórki WordPressa z poprzedniej strony to faktycznie tak może być bo darmowe tak mają. Tylko właśnie dlatego poważne instytucje płacą za wykonanie dedykowanej pod siebie strony a nie opierają się na rozwiązaniach gotowych. Oczywiście nie mam nic do CMS WordPress ale wchodząc na stronę mającą w nazwie “Polski Instytut”spodziewałem się strony w stylu http://www.ibe.edu.pl/pl/ a nie czegoś co bardziej bloga przypomina. Apropo domena ikepolska.edu.pl jest wolna, tańsza niż .pl i kojarzy się zarówno z Polską jak i edukacją 😉 a co najważniejsze 10 zł rocznie w kieszeni zostaje. Ale ok kończę z tymi żartami bo nie taki jest temat dyskusji.

  • Logik

   cytuję: “Dlaczego nie możemy mieć normalnego przedszkola tylko takie wynalazki….”

   Przypomina mi się film “Konopielka” i taki dialog:

   Domin: (…) ale kosa nie do żyta. Żyta koso, się nie kosi.
   Kaziuk: No to się będzie kosiło!
   Kuśtyk: Ty od razu mów bratku, że ty masz nas za durniów!
   Kaziuk: Czy ja mówię, że wy durne?
   Dunaj: No to czemu nas obraził? Czemu nie żął razem z nami?
   Kaziuk: Ludzie, co wy? Przecież ja nie dla obrazy wyszedł. Tylko żeby było… lepiej.
   Michał: Lepiej? A może prędzej?
   Józef: A czy to w robocie o prędzej idzie?
   Kaziuk: A idzie, psia mać, idzie.

   a film opowiada o czasach 60 lat wstecz…

 • 555

  No no nam Pan Wójt przedszkole załatwił ;P Ciekawe co ksiądz proboszcz na to powie 🙂 .

 • As

  Rozumiem, że dla Państwa Montessori to jest nowość, jednak dla Państwa dzieci prawdopodobnie nie. Elementy Montessori wykorzystuje się w pracy codziennej z dziećmi, metoda ta jest używana (w elementach oczywiście) w wielu programach edukacji przedszkolnej dopuszczonej przez MEN. Dla wszystkich, którzy chcieliby zgłębić temat polecam zapoznać się z programem edukacji przedszkolnej, zgodnym z podstawą programową MENu: “Odkryjmy Montessori raz jeszcze”, program otrzymał II nagrodę w drugiej edycji ogłoszonego w 2009 roku przez Centralny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Konkursu na najlepsze programy wychowania przedszkolnego. Wpisując tytuł, można znaleźć plik pdf do odczytu. Dokument ma ponad 100 stron, ale warto się z nim zapoznać.

 • Aga

  Ksiądz proboszcz od początku popiera Wójta, więc ja bym się nie martwiła o jego zdanie!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *