Ostanie pożegnanie Honoraty Kaczmarskiej

12 kwietnia 2015     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 1138

W sobotę 11 kwietnia 2015 r. odbyły się uroczystości pogrzebowe Honoraty Kaczmarskiej, mamy Ks. Józefa Kaczmarskiego, Dziekana i Proboszcza naszej parafii.

Msza św. pogrzebowa odprawiona została o godz.12 w Kościele Parafialnym w Zabrniu. W tej bardzo uroczystej Mszy pogrzebowej uczestniczyło ponad 70 księży, rodzina, znajomi i liczna grupa parafian ze Zbylitowskiej Góry. Na początku mszy został odczytany okolicznościowy list Biskupa tarnowskiego ekscelencji Andrzeja Jeża skierowany do rodziny i ks. Proboszcza Józefa Kaczmarskiego.

W słowach ostatniego pożegnania ks. Józef Kaczmarski czule żegnał się ze swoją ziemską mamą. Dziękował Bogu za jej długie bo prawie 92 letnie życie, przepełnione pracą i modlitwą. Wspominał czas wzrastania i duchowej formacji która dokonywała się w rodzinie, u boku matki spokojnej, wyrozumiałej, wrażliwej, cichej i pokornej. Dla nas wiernych to było piękne świadectwo wiary i miłości oraz więzi między synem a matką.

Za duszę zmarłej Śp. Honoraty zostało zamówionych ponad 100 intencji mszalnych w tym również od parafian Zbylitowskiej Góry, Rady Parafialnej, Róż Różańcowych i Rady Sołeckiej.

Po zakończonej mszy św. kondukt pogrzebowy przejechał do Szczucina gdzie na miejscowym cmentarzu pochowano śp. Honoratę Kaczmarską w grobowcu rodzinnym.

Niech spoczywa w pokoju, zapewniamy o modlitwie

Mieszkańcy Zbylitowskiej Góry.
p1 (7) p1 (6) p1 (5)  p1 (2)p1 (3)

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *