O podróży… – Anna Knapik

23 sierpnia 2016     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 2041

Anna Knapik z pochodzenia tarnowianka, z zasiedzenia krakowianka, z dorosłych wyborów niespokojna obywatelka świata. W swoim 33-letnim życiu, oprócz rodzinnego Tarnowa, mieszkała w dwóch polskich stolicach, w irlandzkim Cork oraz w Niemczech. Odwiedziła w sumie ponad 40 krajów w Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej.

Rok temu porzuciła swoje poukładane życie trzydziestolatki w Warszawie, pewną pracę w korporacji, sprzedała, co się tylko sprzedać dało i… ruszyła w podróż życia. We wrześniu 2015 wylądowała na lotnisku JFK w Nowym Jorku z bladym zarysem kilkumiesięcznej podróży w głowie, blisko 20-kilogramowym plecakiem na plecach i… ciekawością, co nadchodzące miesiące przyniosą. W czerwcu wróciła do kraju i już wie, że była to najlepsza decyzja, jaką mogła podjąć.

W sumie odwiedziła ponad 40 krajów Europy, Azji i Ameryki Łacińskiej, a w ostatniej podróży, w trakcie dziewięciu miesięcy spędzonych w drodze, osiem państw zachodniej hemisfery: USA, Kanadę, Meksyk, Nikaraguę, Kostarykę, Panamę, Kolumbię i Kubę. Po raz pierwszy stanęła na północnoamerykańskiej ziemi, dołączając do listy odwiedzonych krajów Stany Zjednoczone i Kanadę. Odwiedziła 6 stanów USA,   przejechała całe zachodnie wybrzeże Stanów od Seattle do San Diego, zamieszkała w pustynnej Arizonie z nieznanym jej wcześniej krajobrazem czerwonej skały i ogromnych rozmiarów kaktusów. Zjeździła bezkres Meksyku od Pacyfiku po Atlantyk. Podziwiała leniwce, iguany oraz rzadkie gatunki owadów i ptaków na Kostaryce, która słynie z największej bioróżnorodności na świecie. Zamieszkiwała wyspę uformowaną przez dwa wulkany położoną pośrodku ogromnego jeziora w Nikaragui. Na własne oczy zobaczyła Kanał Panamski – jedną z najważniejszych dróg wodnych świata. Zakochała się w Kolumbii, która zachwyciła ją bogactwem krajobrazu i niezwykłą dobrocią ludzi. Na koniec zatańczyła salsę na ukochanej Kubie.

Poza zwiedzonymi miejscami, nawiązała dziesiątki nowych znajomości zarówno z tubylcami jak i innymi podróżującymi z całego świata i biegle opanowała język hiszpański. A przede wszystkim nauczyła się wiele o sobie i świecie i już wie, że nic nie będzie takie samo.

Ania założyła blog www.eksploratorka.pl, na którym dzieli się przemyśleniami na temat podróżowania, lepszego życia, eksploracji świata i siebie.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z ostatniej podróży Ani oraz do śledzenia jej na Facebook’u www.facebook.com/eksploratorka, oraz na Instagramie: www.instagram.com/eksploratorka

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *