Najszybszym Asem Red Bull został Dariusz Madura ze Zbylitowskiej Góry

4 grudnia 2010     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 1106

4 września kilkadziesiąt tysięcy widzów entuzjastycznie dopingowało 24 amatorskich kierowców gokartów walczących o tytuł najlepszego uczestnika projektu Red Bull As w Karcie. W sobotnie popołudnie na Placu Trzech Krzyży w Warszawie zawrotne prędkości na ulicznym torze osiągał także bolid Red Bull Racing prowadzony przez Marka Webbera.

Najszybszym Asem został Dariusz Madura ze Zbylitowskiej Góry, osiągając czas 8 minut 41 sekund. Jednak w finałowym pojedynku nie zdołał pokonać kierowcy F1, Jaimiego Alguersuariego.

Dariusz Madura

Na ten moment czekało wielu amatorów kartingu w Polsce. Po przeszło czterech miesiącach trwania projektu Red Bull As w Karcie, spośród ponad czterech tysięcy zgłoszeń biorących udział w programie, wyłoniony został najbardziej uzdolniony kierowca amator. Nagrodą główną, oprócz wyjazdu na Grand Prix Formuły 1 w Brazylii, była możliwość zmierzenia się z zawodowym kierowcą Formuły 1. Zaangażowanie każdego z dwudziestu czterech uczestników było bardzo duże. Walka na każdym z wiraży niejednokrotnie kończyła się uderzeniami w bandę. Od samego początku w czołówce wyścigu najlepiej sobie radził 31-letni reprezentant Zbylitowskiej Góry – Dariusz Madura. Podczas finałowego przejazdu uzyskał on ponad ośmiosekundową przewagę nad pozostałymi zawodnikami z podium. Znacznie ostrzejsza rywalizacja rozegrała się w walce o wicemistrzostwo. Klaudiusz Łazik z Dobrzenia Wielkiego prowadził zacięty pojedynek z 21-letnim Szymonem Rogacewiczem.

Dariusz Madura 1

„Zupełnie nie spodziewałem się, że wygram. Możliwość ścigania się z kierowcą Red Bulla, to niesamowite przeżycie. Trochę trenowałem, ale naprawdę nie sądziłem, że tak dobrze mi dzisiaj pójdzie” – powiedział zwycięzca programu Dariusz Madura ze Zbylitowskiej Góry.

Przez cały dzień w centrum Warszawy panowała atmosfera znana z najbardziej prestiżowych wyścigów motorowych – cyklu Formuły 1. Gościem specjalnym imprezy był tegoroczny faworyt do tytułu mistrzowskiego Mark Webber, który oprócz praktycznych rad dla początkujących zawodników, wykonał demonstracyjny pokaz możliwości bolidu Red Bull Racing. „W świecie wyścigów trzeba być bardzo cierpliwym w dążeniu do celu”, powiedział Mark Webber podczas konferencji prasowej. „Trafienie odpowiedniej chwili może zadecydować o całej Twojej karierze. Red Bull As w Karcie jest idealną okazją dla uczestników, by poczuli czy to odpowiedni moment na rozwijanie swoich umiejętności w wyścigach.”

Red bul

Rozstrzygnięcie rywalizacji Red Bull As w Karcie nie było jedyną atrakcją wielkiego finału w Warszawie. W rywalizacji kartingowej wzięły udział gwiazdy różnych dyscyplin sportowych, a także znane postaci życia publicznego. Na linii startowej stanęli między innymi Michał Kościuszko, Paweł Korzeniowski, Małgorzata Socha, Bartosz Obuchowicz, Jason Crump oraz Sylwia Gruchała. Rywalizację wśród mężczyzn wygrał jeden z najlepszych na świecie żużlowców – Jason Crump. W ostatnim przejeździe Australijczyk zdołał zepchnąć na trzecie miejsce nawet specjalistę od ścigania się czterośladowymi maszynami – Michała Kościuszkę. Podczas rywalizacji kobiet wszystkie reprezentantki płci pięknej razem przekroczyły linię mety – na dowód, że w ich wyścigu wygrała przede wszystkim kobiecość.

Od 1 maja na torach gokartowych w całej Polsce trwała rywalizacja o najlepszy czas – każdy, kto ukończył 12 lat i spełniał wymogi regulaminowe mógł wziąć udział w programie Red Bull As w Karcie. 129 najszybszych amatorskich kierowców weszło do kolejnego etapu projektu i w sierpniu wystartowało w czterech finałach regionalnych. Do finału ogólnopolskiego zakwalifikowało się 23 uczestników i jedna uczestniczka. Finały w Warszawie zakończyły ponad czteromiesięczny projekt, w którym udział wzięło ponad cztery tysiące amatorskich miłośników kartingu.

Pełne wyniki finału Red Bull As w Karcie:

1. Dariusz Madura 8:41.054
2. Klaudiusz Łazik 8:48.869
3. Szymon Rogacewicz 8:49.532
4. Rafał Kozikowski 8:53.131
5. Remigiusz Wacławczyk 8:53.336
6. Rafał Skotarek 8:54.370
7. Marcin Landecki 8:54.511
8. Damian Filipiak 8:55.378
9. Tomasz Kot 9:02.747
10. Dariusz Romanowski 9:05.295
11. Remigiusz Markiewicz 9:05.573
12. Radosław Skrzypczak 9:54.466

Więcej informacji na stronie www.redbullaswkarcie.pl

 

Zródło:

RedBull, onet.pl

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *