Mieszkańcy Zielnej proszą chociaż o pobocze – RDN Małopolska

31 sierpnia 2018     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 819

Droga dwukierunkowa jest wąska, trudno minąć się samochodom i do tego kierowcy nie stosują się do ograniczeń 20 km/h. A między tym piesi.

Czy poszerzy się ulica, by dzieci mogły bezpiecznie dotrzeć do szkoły? Jak mówią mieszkańcy tej ulicy, są pełni obaw o bezpieczeństwo.
– Kierowcy nie zważają na to, że są tu progi zwalniające, to jest droga osiedlowa, gdzie pieszy ma pierwszeństwo. Dzieci wychodzą i jest naprawdę niebezpiecznie. Nie ma nawet pobocza i ciągły strach, jak dziecko wraca ze szkoły. Dobrze, by było, żeby ktoś się tym zajął – skarżą się tarnowianie z ul. Zielnej.

Daniela Motak, rzecznik Urzędu Miasta, zapewnia, że Zarząd Dróg i Komunikacji zgłosi poszerzenie Zielnej do projektu przyszłorocznego budżetu.
– Pobocze lub chodnik z punktu widzenia pieszych by się przydały. Nie wiemy jednak, czy zmieszczą się. Nie wiemy też, jak wygląda sprawa własności gruntów wzdłuż drogi. Odpowiedzi na te pytania dostarczyłaby dokumentacja projektowa. Jednak, żeby zlecić jej przygotowanie, zadanie musi trafić do budżetu – wyjaśnia rzeczniczka.

Problem z poszerzenie ulicy o chodnik czy pobocze wynika m.in. z tego, że droga należy częściowo do miasta, a częściowo do gminy Tarnów.

30.08.2018 źródło : http://www.rdn.pl/news/mieszkancy-zielnej-prosza-chociaz-o-pobocze

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *