Mieszkańcy nie chcą przekształcenia szkół – informacje o proteście mieszkańców.

13 stycznia 2015     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 930

RDN.pl – tylko na kilka godzin 13-01-2015 opublikował informacje na temat  protestu w Zbylitowskiej Górze.: 
Trzy szkoły i gimnazjum może zniknąć z mapy gminy Tarnów. Wójt Grzegorz Kozioł po tym jak trzy lata temu w ręce osób prywatnych, oddał szkoły w Koszycach Małych i Zawadzie oraz przedszkole w Tarnowcu, teraz chce przekształcić kolejne cztery placówki.

Chodzi o gimnazjum i przedszkole w Zbylitowskiej Górze oraz szkoły podstawowe w Błoniu i Jodłówce Wałkach. Rodzice są przeciwni zmianom, obawiając się o likwidację szkół oraz niski poziom nauczania. Nie wierzymy w coś takiego jak przekształcenie – mówią mieszkańcy Zbylitowskiej Góry. To jest pełzająca prywatyzacja, która polega na oddawaniu instytucji, potem budynki i grunty. A szkołę którą budowali własnymi rękami nasi rodzice, oddaje się za darmo. My nie chcemy by to tak łatwą ręką przechodziło dalej, nie zgadzamy się na to.

Zdesperowani rodzice zapowiadają protesty i blokady dróg. Natomiast dziś popołudniu odbędzie się dyskusja radnych gminy Tarnów zasiadających w komisji edukacji. Wezmą też udział dyrektorzy przekształconych trzy lata temu placówek a także tych które są przeznaczone do zmian. Opinia pedagogów ma posłużyć do podjęcia decyzji, która ma zapaść do końca lutego. Zmiany obowiązywałyby od nowego roku szkolnego.

Posłuchaj mieszkańców Zbylitowskiej Góry

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *