Gimnazjum w Zbylitowskiej Górze poprowadzi dotychczasowy wicedyrektor

31 maja 2015     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 1698

Została już wyłoniona osoba, która będzie organem prowadzącym przekształconego gimnazjum w Zbylitowskiej Górze. Jest to Arkadiusz Dębosz dotychczasowy zastępca dyrektora w miejscowym Zespole Szkół Publicznych.

Przypomnijmy, na sesjach w lutym i marcu radni gminy Tarnów przyjęli pakiet uchwał wprowadzających zmiany w gminnej oświacie. W ich wyniku Zespół Szkół Publicznych w Zbylitowskiej Górze został rozdzielony, a wchodzące dotychczas w jego skład gimnazjum zostanie przekształcone w placówkę niepubliczną, natomiast szkoła podstawowa będzie funkcjonować jak dotychczas jako placówka publiczna.

ArkDyrektor gimnazjum  105x157adiusz Dębosz jest bardzo dobrze znany społeczności Zbylitowskiej Góry, gdyż od 23 lat związany jest z miejscową oświatą. Swoją pierwszą pracę w 1992 roku podjął w Szkole Podstawowej w Zbylitowskiej Górze, następnie w nowo powstałym Gimnazjum i Zespole Szkół Publicznych. Od 2007 roku pełnił funkcję wicedyrektora zespołu. Pracował również w Szkole Podstawowej w Zgłobicach. Arkadiusz Dębosz jest absolwentem historii krakowskiej WSP i muzyki, którą ukończył na WSP w Rzeszowie. Studia podyplomowe w zakresie technologii informacyjnej i informatyki w szkole odbył na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Zgodnie z posiadanymi kwalifikacjami uczy muzyki, historii i informatyki. Jest osobą powszechnie lubianą. W czasie pracy w szkole poza zwykłymi obowiązkami zajmuje się m.in. prowadzeniem gazetki szkolnej oraz chóru. Działa także na rzecz lokalnej społeczności, m. in. współorganizując spotkania w ramach Klubu Seniora czy opłatki dla najstarszych mieszkańców Zbylitowskiej Góry. Jego pasją są: historia najnowsza, militaria oraz turystyka górska.

– Jestem głęboko przekonany, że pan Arkadiusz Dębosz jest gwarantem rozwoju przekształconego gimnazjum w Zbylitowskiej Górze i osiągnięcia zamierzonych celów – poprawy oferty edukacyjnej i jakości nauczania – konkluduje wójt Grzegorz Kozioł.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *