Ferie z gminą Tarnów – zapraszamy! Z nami nuda się nie uda!

1 lutego 2024     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 370

Zbliżają się ferie zimowe. Dwa tygodnie odpoczynku od szkoły, nauki, korepetycji. Martwisz się, co zrobić z wolnym czasem? Już nie musisz! Jeśli jesteś uczniem i mieszkasz w gminie Tarnów – przyjdź do domów kultury lub na halę sportowe i skorzystaj z ciekawych, bezpłatnych zajęć. Gwarantujemy – z nami nuda się nie uda!

W Zbylitowskiej Górze :Zajęcia będą odbywały się we wszystkich domach kultury. Dla amatorów programowania, grafiki czy informatyki mamy nie lada gratkę. Na zajęciach z mikroprocesorów dowiesz się od informatyka filipa Maliga co skrywa wnętrze komputera. Rysunek długopisem 3D pozwoli otworzyć drzwi do przygody z tworzeniem własnych trójwymiarowych modeli. Zajęcia poprowadzi student grafiki Szymon Zaucha. Swoją wyobraźnię z pewnością rozwiniesz programując roboty na zajęciach z robotyki prowadzonych przez nauczycielkę Elżbietę Sperkę-Jarosz.

Z pewnością ciekawą propozycją będzie udział w debacie oxfordzkiej, którą poprowadzi osobiście wójt Grzegorz Kozioł.

Jeśli myślisz by zostać dziennikarzem telewizyjnym, też mamy coś dla Ciebie! Możesz sprawdzić swoje zdolności przed kamerą na zajęciach z Wiolettą Zarębską-Filar z Tarnowska.tv. Lubisz gotować? Nic prostszego. Na zajęciach pod czujnym okiem głównej kucharki gminy Tarnów Anny Gąsiorowskiej zrobisz pyszne pizzerinki, pancakesy, muffinki czy ciasteczka z foremki.

Młodych artystów zapraszamy na sensoplastykę – czyli zajęcia plastyczne z wykorzystaniem wszelkiego rodzaju kolorów, faktur, konsystencji prowadzone przez Patrycję Hajduk, absolwentkę krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Z kolei w malarstwo i rysunek wprowadzi chętnych malarz i rzeźbiarz Wojciech Ruszel. W świat dekoracji w trakcie warsztatów artystycznych wprowadzą nas dekoratorki: Anita Ruszel, Agnieszka Jaworska oraz Małgorzata Mikuta. Z kolei moli książkowych na konkursy zapraszają nasi gminni bibliotekarze.

Dodajmy, że domy kultury będą czynne codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8-13. W tym czasie będzie można zagrać w gry planszowe, nauczyć się haftu diamentowego czy wziąć udział w konkursach i zabawach.

Ale jak ferie, to też warto spędzić je aktywnie. Dlatego na halach sportowych w Koszycach Wielkich, Koszycach Małych oraz Woli Rzędzińskiej będą czekały zajęcia z cheerleadingu prowadzone przez trenerów ze studia SHIVA DANCE STUDIO. Z kolei trener Grzegorz Ciurej zaprasza na piłkę nożną oraz siatkówkę. Z kolei dla wszystkich amatorów wodnych kąpieli mamy dobrą wiadomość. Basen na Woli Rzędzińskiej będzie dla uczniów i studentów z terenu gminy Tarnów darmowy.
Na zakończenie ferii, w sobotę 24 lutego o godzinie 13:00 zapraszamy wszystkich do kina Millenium na również darmowy seans „Emma i czarny jaguar”.
Zapisy od piątku, 2 lutego w godzinach 8-15 w Centrum Kultury i Bibliotek pod numerami telefonów: 603313444, 530835532, 665643334. {Play}

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *