EMOCJONUJĄCE ROWEROWE ZMAGANIA MTB ZBYLITOWSKA CHALLENGE 2017

8 czerwca 2017     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 1428

Upalnego dnia 3 czerwca 2017 roku od godziny 10:00 na stadionie LKS Dunajec w Zbylitowskiej Górze odbył się III Rodzinny Piknik Rowerowy połączony z walką o Puchar Tarnowa MTB ZBYLITOWSKA CHALLENGE 2017. Było to wielkie rodzinne święto, w którym uczestniczyli mieszkańcy Zbylitowskiej Góry, gminy, miasta Tarnowa oraz goście z województwa podkarpackiego, lubelskiego, śląskiego, dolnośląskiego. Pojawili się też goście z Wiednia. Członkowie Stowarzyszenia ZBYLITOWSKA.PL współpracując ze Stowarzyszeniem Sportowym SOKÓŁ Tarnów – stanęli na wysokości zadania i zorganizowali bardzo udaną imprezę sportową, której celem było:

 • propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji,
 • popularyzacja kolarstwa górskiego i turystyki rowerowej w regionie,
 • promowanie lokalnych szlaków turystycznych,
 • umożliwienie współzawodnictwa, poprzez połączenie sportowej rywalizacji z zabawą

Uczestnicy spiesznie już od godziny 9: 00 zgłaszali się w biurze zawodów by odebrać numery startowe i ruszyć do zaciętej rywalizacji sportowej. Zawody rozpoczęły się o godzinie 10:00 wyścigiem Młodzików, których zadaniem było przejechanie 2 okrążeń, w sumie 9 km trasy. Takie samo wyzwanie postawiono kobietom: Młodziczki, Juniorki młodsze, Juniorki i Kobiety (Elita – Masters) wystartowały o godzinie 10:05.

Podczas gdy zawodnicy dwóch pierwszych kategorii byli już na trasie swoich wyścigów, Juniorzy młodsi niecierpliwie czekali na linii startu. Na znak sędziów, rowerzyści ruszyli do walki o medale na skomplikowanej i wymagającej trasie, pokonać musieli aż 3 okrążenia czyli 13,5 km. Nie obyło się bez kolizji i wywrotek, na szczęście wszyscy cało i zdrowo dotarli do mety.

O godzinie 11: 05 wystartowali Mastersi w kategoriach I, II, III i IV, którzy również do pokonania mieli trasę 13,5 km czyli 3 okrążenia. Tuż za nimi swoją rywalizację zaczęli zawodnicy z kategorii Orlicy i Elita. Ci rowerzyści pokonać musieli aż 5 okrążeń czyli 22,5 km ! W czasie gdy Orlicy i Elita walczyli z wymagającą trasą przygotowaną przez Tomka Niedźwieckiego, Juniorzy wyruszali aby pokonać 4 okrążenia = 18 km. Trasa zaczynała się spokojnie na rekreacyjnym szlaku turystycznym, nic nie zapowiadało tego co zdarzyło się potem. Strome podjazdy, gwałtowne zjazdy, szaleństwa między drzewami, na górkach, wokół stawów, kontynuacja na stadion, przejazd przez linię startu i drugie okrążenie, w górę, w dół do przodu… przygotowujący trasę zadbali o to aby nie było nudy. Nie obyło się bez upadków, guzów, siniaków, obdartych łokci i kolan. Trasa była naprawdę wymagająca, ale jakże satysfakcjonująca.

Wyniki wszystkich wyścigów i klasyfikacja generalna znajdują się na stronie internetowej zawodów:

Ponadto na stadionie LKS Dunajec w czasie zawodów można również było sprawdzić sprawność swojego roweru na specjalnie przygotowanym stoisku Firmy Bike Brothers, a także zmierzyć emocje poprzez badania ciśnienia i poziomu glukozy na stoisku Centrum Zdrowia Tuchów.

Około godziny 13: 00 przyszła kolej na najmłodszych uczestników pikniku, na swoich rowerkach i biegówkach podążali trasą za pilotem – sołtysem Zbylitowskiej Góry Pawłem Kolbuszem. Emocje sięgały zenitu już na linii startu, rodzice kibicowali i zagrzewali swoje pociechy do walki. Wszyscy bezpiecznie i bezkolizyjnie dotarli na metę.

Podczas gdy sportowcy dzielnie walczyli na trasie, najmłodsi uczestnicy pikniku mieli okazję wyszaleć się na dmuchańcah-skakańcach specjalnie na tę okazję przygotowanych przez Bajkową Fabrykę Radości. Animacje i zabawy oraz konkursy zapewnił również Niezły Cyrk, NUDY NIE BYŁO ! Każdy mógł też wziąć udział w loterii fantowej, w której powalczyć można było bardzo atrakcyjne nagrody. Kolejka do losów ciągle się zwiększała, uczestnicy pikniku próbowali swego szczęścia kupując losy aż do ostatnich minut przed losowaniem. Główną wygraną były dwuosobowe loty balonem nad Zbylitowską Górą ufundowane przez Królewską Republikę Roleski. Wygrać można było również rower górski, tablet, małe AGD i wiele, wiele innych.

Organizatorzy przygotowali również stoisko gastronomiczne, gdzie po zaciętej, pełnej emocji rywalizacji sportowej można było zregenerować siły podczas sycącego posiłku, dla fanów słodkości przygotowano pyszne domowe ciasta, a także watę cukrową i popcorn.

Chwile odpoczynku po zawodach wszystkich grup swoim występem artystycznym uświetnili przedszkolacy oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Zbylitowskiej Górze. Nie zabrakło kolorowych tańców i śpiewów, a wszystko po to aby radośnie i w dobrym humorze bawić się i integrować z mieszkańcami Zbylitowskiej Góry.

Po części artystycznej nastąpiła dekoracja zawodników wszystkich kategorii oraz wręczenie nagród zwycięzcom, dla których specjalnie na te okazję przygotowano ręcznie robione pamiątkowe puchary i medale.

Na wielkie brawa i gratulacje zasługują zwycięzcy każdej z kategorii jak również wszyscy zawodnicy, którzy wzięli udział w zawodach. Brawo za odwagę, za determinację oraz za sportową rywalizację fair play! W imieniu organizatorów jeszcze raz serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

Z tego miejsca chcemy również serdecznie podziękować Wolontariuszom oraz Sponsorom, bez wsparcia których ta impreza nie mogłaby się odbyć. Szczególne podziękowania kierujemy do naszego sponsora tytularnego – Firmy Roleski. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie finansowe i organizacyjne oraz życzliwość i chęć współpracy.

 

Dziękujemy również:

 • Firmie Bike Brothers
 • Centrum Zdrowia Tuchów
 • Firmie Grupa Azoty Polskie Konsorcjum Chemiczne
 • Firmie Market Bit – Paweł Staniec
 • Firmie ” OMT SERWIS ” – Mateusz Tokarz Firmie ROL-PEK
 • Firmie WES-BUD – Wiesław Frys
 • Firmie Elzat
 • Firmie Fabryka Radości – Oliwia Rybska
 • Firmie Niezły Cyrk
 • Firmie Piekarniczej „Weronica” sp z o.o. -Janusz Pietrucha
 • Firmie ANG – Spółdzielnia Doradców Kredytowych

Dziękujemy również przedstawicielom władz lokalnych:

 • Starostwu Powiatowemu Powiatu Tarnowskiego
 • Gminie Tarnów
 • Radnemu Powiatu Tarnowskiego – panu Tomaszowi Stelmachowi
 • Radnemu Gminy Tarnów – panu Piotrowi Rybskiemu
 • Sołtysowi Zbylitowskiej Góry – panu Pawłowi Kolbuszowi
 • Prezesowi LKS Dunajec Zbylitowska Góra – panu Jerzemu Golińskiemu za udostępnienie boiska oraz zaplecza

a także Radiu ESKA Tarnów, które objęło patronat medialny nad wydarzeniem.

Szczególne podziękowania za wzorową współpracę przy wytyczaniu trasy należą się Nadleśniczemu, Panu Eugeniuszowi Piechowi. Serdecznie dziękujemy!

Wdzięczni jesteśmy również Strażakom z OSP Zbylitowska Góra oraz OSP Zgłobice i OSP Koszyce Wielkie, którzy zawsze z entuzjazmem wspierają akcje organizowane przez Stowarzyszenie ZBYLITOWSKA.PL. To właśnie Oni przez cały czas trwania imprezy dzielnie czuwali nad bezpieczeństwem zawodników na trasie oraz uczestników pikniku.

 

Film, oraz relacja fotograficzna z wydarzenia dostępne są na stronie internetowej www.zbylitowska.pl oraz na naszym profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/zbylitowskapl/

DZIĘKUJEMY ŻE BYLIŚCIE Z NAMI, ZAPRASZAMY ZA ROK!

 

Stowarzyszenie ZBYLITOWSKA.PL

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *