DOŻYNKI GMINY TARNÓW w Zbylitowskiej Górze – koncert VARIUS MANX & KASIA STANKIEWICZ

3 sierpnia 2017     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 4299

W dniach 12 i 13 sierpnia w Zbylitowskiej Górze odbędą się tegoroczne Dożynki Gminy Tarnów.

DOŻYNKI GMINY TARNÓW w Zbylitowskiej Górze: uroczysta Msza św., tradycyjne obrzędy, konkurs wieńca dożynkowego, strefa węgierska, wesołe miasteczko Happy Park, występ ŚWIERCZKOWIACY, zespół THE SEEDS, koncert VARIUS MANX & KASIA STANKIEWICZ

dożynki gminy tarnów 2017

Jak zawsze, jedną z najważniejszych ról podczas tego wydarzenia, pełnić będą Starostowie Dożynek Gminy Tarnów. Tradycyjnie, Starostowie wybrani zostali spośród przedstawicieli rolników i przedsiębiorców. Poznajmy osoby, które będą pełnić funkcję Starostów Dożynek Gminy Tarnów 2017.

 

MAŁGORZATA IGNAC – Starościna Dożynek Gminy Tarnów

Pani Małgorzata mieszka w Koszycach Wielkich. Pochodzi z rolniczej rodziny i sama, od kiedy pamięta, jest związana z uprawą roli. W chwili obecnej prowadzi gospodarstwo rolne, gdzie na ponad 4 hektarach uprawia różnego rodzaju zboża i ziemniaki. Oprócz tego zajmuje się hodowlą trzody chlewnej i drobiu. W prowadzonej działalności duży nacisk kładzie na ekologię i naturalność produktów. Również życie zawodowe Pani Małgorzaty związane jest z rolnictwem, pracuje bowiem jako doradca rolno – środowiskowy w Małopolskiej Izbie Rolniczej, gdzie pełni również funkcję delegata do Powiatowej Rady MIR. Wraz z Panią Małgorzatą gospodarstwo prowadzą mąż oraz trójka dzieci. Jak mówi Starościna tegorocznych dożynek, rolnikiem jest się na „pełen zegar”, w szczególności, kiedy hoduje się zwierzęta.

TOMASZ SMOSNA – Starosta Dożynek Gminy Tarnów

Pan Tomasz jest mieszkańcem Koszyc Wielkich, właścicielem świetnie prosperującej, znanej w całym województwie firmy GRANIMEX, świadczącej usługi kamieniarskie zarówno dla domów, jak i zajmującej się kamieniarstwem nagrobkowym. Pan Tomasz jest przykładem, jak dzięki determinacji i wytrwałości można osiągnąć sukces. Firmę otworzył bowiem w 1991 roku, jako jednoosobową działalność, by  w 2011 pozyskując fundusze unijne wybudować nową siedzibę w Zgłobicach, a w chwili obecnej zatrudniać już około 25 pracowników. Firma GRANIMEX  w 2014 roku otrzymała Nagrodę Gospodarczą Starosty Tarnowskiego. – Uczciwość, pracowitość, wyrozumiałość, kompromis, cierpliwość i zrozumienie zarówno dla klientów jak i pracowników – wymienia Pan Tomasz zapytany o klucz do sukcesu. Oprócz prowadzenia działalności gospodarczej, Pan Tomasz realizuje się w swojej wielkiej pasji – muzyce. Od blisko 30 lat jest organistą, w chwili obecnej w parafii w Zgłobicach. Talent po tacie odziedziczyły trzy córki Pana Tomasza, z którym w wolnych chwilach grają i śpiewają.

źródło: www.gmina.tarnow.pl

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *