Dożynki Gminy Tarnów 2019 – Zbylitowska Góra 11-sierpnia

10 sierpnia 2019     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 1626

W Zbylitowskiej Górze na stadionie sportowym już o godz. 14 zbiorą się mieszkańcy z całej gminy Tarnów, aby wziąć udział w mszy polowej. Tuż po niej przyjdzie czas staropolskie obrzędy i Gminny Konkurs Wieńca Dożynkowego. Jedną z najważniejszych ról podczas uroczystości odgrywać będą starostowie dożynek. W tym roku będą nimi Maria Potempa z Woli Rzędzińskiej i Marcin Leśniak ze Zbylitowskiej Góry. Oboje są rolnikami, a pan Marcin dodatkowo prowadzi firmę budowlaną.

Po oficjalnych obrzędach rozpocznie się uczta muzyczna. O godz. 18 nastrój tradycyjnych dożynek podkreśli najbardziej znany zespół folklorystyczny regionu czyli „Świerczkowiacy”.

Godzinę później zaprezentuje się dobrze znany zespół rodem z Podhala. „Baciary” zapewnią dobrą zabawę dzięki swoim folkowym utworom.

Wieczorem wybrzmią bardziej współczesne rytmy. Gwiazdą imprezy będzie bowiem Margaret. Artystka, której hity podbijają listy przebojów również w Austrii, Niemczech czy Włoszech, wystąpi na scenie o godz. 20.30.

W trakcie imprezy dostępne dla wszystkich będą m.in. wesołe miasteczko oraz stoiska degustacyjne kół gospodyń wiejskich. Smakosze będą mogli za darmo spróbować bigosu z dzikiem, wiejskich wyrobów oraz ciast.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *