DOŻYNKI GMINY TARNÓW 16-17.08.2014 w Zbylitowskiej Górze

16 sierpnia 2014     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 1349

Bajm zagra w Zbylitowskiej Górze.

Kolejny już rok z rzędu gmina Tarnów przygotowała nie lada gratkę muzyczną z okazji Dożynek. Po koncertach, które w ubiegłych latach zagrali Maryla Rodowicz, Budka Suflera czy Perfect, w niedzielę, 17 sierpnia na scenie w Zbylitowskiej Górze pojawi się królowa polskiej sceny muzycznej – Beata Kozidrak z zespołem Bajm. W trakcie koncertu będzie okazja usłyszeć największe przeboje grupy, które zna chyba każdy koneser polskiej sceny muzycznej. MAPKA DOJAZDOWA

Jednak koncert jest tylko zwieńczeniem dwudniowego Święta Plonów w Gminie Tarnów. Organizatorzy zapraszają do Zbylitowskiej Góry już w sobotę, 16 sierpnia, kiedy to odbędzie się nadanie centrum wsi nazwy „Plac św. Floriana”, oraz otwarcie Domu Ludowego. Ten dzień będzie wyjątkowo ważny dla mieszkańców. Nie tylko centralny plac miejscowości zyska nazwę, który zawdzięcza  figurze św. Floriana, ale też otwarty zostanie okazały budynek wielofunkcyjny. Inicjatywa jego zbudowania pojawiła się już trzydzieści lat temu. Później budowy zaniechano, a dziś Zbylitowska Góra może w końcu cieszyć się z domu, w którym znajdzie się miejsce na przedszkole czy remizę. Po uroczystościach w centrum wsi, na stadionie miejscowego Klubu Sportowego, czekają na mieszkańców konkursy z nagrodami czy taneczny wieczór z muzyką na żywo.

Główne uroczystości w niedzielę, 17 sierpnia rozpocznie polowa Msza św. dziękczynna odprawiona na stadionie. Przewodniczył jej będzie Biskup Jan Piotrowski. Po nich staropolskie obrzędy dożynkowe wykona Koło Gospodyń Wiejskich z Woli Rzędzińskich, a gminne miejscowości zmierzą się w konkursie wieńca dożynkowego. Starostami dożynek zostali rolnicy Barbara Czermak z Nowodworza oraz Jan Kubala z Jodłówki – Wałek.

W tej tradycyjnej części dożynek chcemy przypomnieć o naszej staropolskiej tradycji, która dziś jest tak samo aktualna jak kiedyś. Czasy się zmieniają, lecz to nadal dzięki rolnikom i ich ciężkiej, codziennej pracy, możemy cieszyć się z plonów ziemi – mówi wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

W czasie dożynek będzie okazja skosztować gminnych specjałów czy tradycyjnych produktów lokalnych, spróbować lotu balonem, wziąć udział w loterii z wartościowymi nagrodami. Przez cały czas czynny będzie kiermasz ze stoiskami produktów i usług.

Po wyłonieniu najpiękniejszych wieńców dożynkowych, scenę przejmą we władanie trzej panowie z kabaretu PAKA. Ostatnie takie trio na polskiej scenie kabaretowej obiecuje, że każdy, kto pojawi się na ich występie zapłacze. Ze śmiechu oczywiście. A po nich pierwsze granie w wykonaniu młodych, i bardzo uzdolnionych tarnowskich muzyków z zespołu SMALL CAFE.

Kolejny punkt programu nie wymaga specjalnej zapowiedzi. Wystarczy powiedzieć, że około godziny 21 ze sceny popłyną utwory „Biała armia”, „Ta sama chwila” czy „Rzeka marzeń”. Beata Kozidrak i zespół Bajm w półtoragodzinnej uczcie muzycznej.

Organizatorzy spodziewając się, że koncert jednej z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej może nie skłonić publiczności na powrót do domu, zapraszają więc do dalszej zabawy z zespołem NEW CAFE.

Dwa dni w Zbylitowskiej Górze to największe wydarzenie kulturalne w gminie Tarnów, w trakcie którego atrakcje czekają na całe rodziny. Jednak wszystko, co w tym dniu się wydarzy jest możliwe do zrealizowania tylko i wyłącznie dzięki hojnemu wsparciu sponsorów, na których mieszkańcy już kolejny rok z rzędu mogą liczyć – mówiAnna Pieczarka, dyrektor gminnego Centrum Animacji Kulturalnej organizującego wydarzenie.

Szczegóły wydarzenia, wraz z rozkładem parkingów i drogami dojazdu dostępne na www.gmina.tarnow.pl, profilu facebookowym gminy Tarnów jak i plakatach.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *