Dom Ludowy w Zbylitowskiej Górze ruszył

15 kwietnia 2015     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 2556

W minionym tygodniu w Domu Ludowym w Zbylitowskiej Górze odbyły się pierwsze zajęcia dla mieszkańców. Ilość osób chętnych do nauki języków, gry na gitarze czy poprawy kondycji w trakcie aerobicu przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Aktualna oferta zajęć w Domu Ludowym została przygotowana na okres trzech miesięcy. Dom Ludowy w Zbylitowskiej Górze, to obiekt, którego budowę zainicjowali ponad dwadzieścia lat temu sami mieszkańcy. W ubiegłym roku inwestycja została nareszcie zakończona.
Od września swoją siedzibę ma w nim przedszkole. Budynek służy mieszkańcom w trakcie zebrań wiejskich czy spotkań okolicznościowych, a od kwietnia pełną parą ruszyły w nim bezpłatne zajęcia dla mieszkańców, częściowo realizowane w ramach funduszy pozyskanych w ramach projektu „Ośrodki wsparcia dla młodzieży i osób starszych”.

I tak od początku kwietnia można w Zbylitowskiej Górze podszlifować języki: angielski i niemiecki, nauczyć się gry na gitarze, spróbować swoich sił w rękodziele artystycznym czy na zajęciach teatralnych, a także nabyć umiejętności kulinarne w „Małym master chefie”. – Z powodu ogromnej liczby osób chętnych  zwiększyliśmy liczbę godzin, a mimo wszystko nadal są listy rezerwowe. Tak wielkie zainteresowanie mieszkańców pokazuje, jak potrzebne w lokalnych środowiskach są propozycje nie tylko aktywnego co edukacyjnego spędzania wolnego czasu – mówi Anna Pieczarka, dyrektor Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów, organizator zajęć.
dom ludowy 1dom ludowy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *