Budowa Mościckiej i Słonecznej rozpoczęta

29 kwietnia 2015     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 788

W ubiegłym tygodniu miało miejsce przekazanie placu pod budowę pierwszego odcinka ulicy Mościckiej. Prace budowlane już ruszyły. Planowany termin ich zakończenia to 30 września.

Przypomnijmy, że realizowany jest pierwszy etap tej inwestycji, a budowany odcinek będzie miał nieco ponad pół kilometra. Z uwagi na przewidywane obciążenia – gdyż droga ma przejąć znaczną część ruchu z terenów przemysłowych – ulicę budowana jest w technologii betonowej. Jezdnia w części jej długości będzie miała siedem, a w części – sześć metrów szerokości, na całej długości drogi przebiegać będzie dwumetrowy chodnik, a w części także dwumetrowa ścieżka rowerowa. Nawierzchnię, na którą złoży się jezdnia i chodnik, a w części – także ścieżka rowerowa. Projekt przewiduje również wykonanie odwodnienia, oświetlenia, oznakowania poziomego i pionowego, zatoki autobusowej i przejścia dla pieszych.

Warto przypomnieć także, że do realizacji tego projektu samorządowi udało się pozyskać aż trzech partnerów. W budowie drogi partycypują bowiem finansowo firmy: Roleski, Rol-Pek oraz Kujawski Auto Sport.

Wartość inwestycji to ponad 1,3 miliona złotych. Połowa tej kwoty pochodzić będzie z dofinansowania, jakie samorząd gminy Tarnów pozyskał z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.
budwa ul.moscicka

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *