Będą “dyscyplinować” wójta, by nie oddawał szkół w ręce prywatne

6 marca 2015     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 975

Radni powiatowi z klubu Ziemia Tarnowska przygotowali postulat do wójta i radnych gminy Tarnów, by zaprzestali oddawania szkół stowarzyszeniom i przekształcania ich w niepubliczne.  Ma on – jak mówią –  “zdyscyplinować” wójta jako członka PiS-u, by ten –  wbrew programowi swojej partii – nie oddawał ich do prowadzenia stowarzyszeniom i osobom prywatnym. Postulat radnych ma być głosowany w marcu, podczas najbliższej sesji Rady Powiatu Tarnowskiego. Jeżeli większość go przyjmie, a są sygnały, że radni z klubu PiS skłaniają się tym razem, by poprzeć kolegów z opozycji, dezyderat trafi do prezesa Jarosława Kaczyńskiego oraz kandydata tej partii na prezydenta Polski.

Radni powiatowi z Ziemi Tarnowskiej zapowiadają, że będą rozdawać mieszkańcom wyniki głosowania ws. posulatu dyscyplinujacego wójta, by ten nie przekształcał szkół w gminie Tarnów, a inni wójtowie nie robili tego w powiecie tarnowskim. Jak mówi Paweł Augustyn, radny powiatu, kandydat na prezydenta RP głosi hasła, głosił je również w Tarnowie, że jest przeciw prywatyzacji i przekształceniom szkół, a tu okazuje się, że jego koledzy wójtowie przekształcają te szkoły, czyli coś tu nie gra. Szkolnictwo jest tak ważna dziedziną, że prowadzeniem szkół powinien zajmować się samorząd gminny. Będziemy dyscyplinować wójtów, by zaprzestali tego.

Wójt gminy Tarnów, Grzegorz Kozioł, tłumaczył podczs wprowadzania uchwał o przekształcaniu szkół, że przekazanie ich osobom prywatnym i stowarzyszeniom nie wpłynie negartywnie na poziom edukacji, a prowadzący szkołę będa mogli wprowadzic szerszą ofertę edukacyjną w formie np. dodatkowych zajęć. w

Wiadomo, że najbardziej stracą na tym nauczyciele, którzy w szkołach niepublicznycch tracą przywileje z Kary Nauczyciela.

Jak już informowaliśmy, od września tego roku przekształcone zostaną w niepubliczne: gimnazjum i przedszkole w Zbylitowskiej Górze. Gmina przygotowuje też uchwały, by 3 szkoły –  w Błoniu, Łękawce i Jodłówce-Wałkch – najpierw zlikwidować, a następnie przekształcić w placówki niepubliczne porowadzone przez osoby prywatne lub stowarzyszenia. Ma to się stać od września 2016 roku.
Posłuchaj radnego powiatu tarnowskiego, Pawła Augustyna: na stronach RDN.pl
Zródło:

rdn.pl

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *