Adaptacja poddasza w Domu Ludowym w Zbylitowskiej Górze

20 października 2020     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 1386

Dom Ludowy w Zbylitowskiej Górze jeszcze bardziej funkcjonalny

W budynku zakończyła się adaptacja poddasza. W wyniku prac renowacyjnych uzyskano dwa pomieszczenia z przeznaczeniem na spotkania Klubu Seniora, prowadzenie różnego rodzaju zajęć tematycznych czy konferencyjnych, jest też aneks kuchenny. Koszt zadania to 150 tysięcy złotych, z czego 57 tysięcy to dofinansowanie z Ministerstwa Kultury oraz blisko 32 tysiące – z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. – To kolejny, nowoczesny obiekt, który będzie służył mieszkańcom. Jest nie tylko estetyczny, ale i praktyczny. Celem było jak najpełniejsze wykorzystanie poszczególnych pomieszczeń Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze i to się udało – mówi wójt, Grzegorz Kozioł.

Zakres prac był spory. Roboty budowlane dotyczyły m.in. wykonania ścianek działowych i ich ocieplenia. Docieplony został także dach, a niektóre słupy podtrzymujące przesunięto lub zlikwidowano zgodnie z opracowaniem w branży konstrukcyjnej. Są nowe posadzki z płytek ze sztucznego kamienia, stolarka drzwiowa, okładziny ścian, tynki wewnętrzne i wszystkie instalacje.

Wyremontowane poddasze, dzięki któremu Dom Ludowy w Zbylitowskiej Górze jest jeszcze bardziej funkcjonalny, zawiera ponadto udogodnienia sanitarne dla osób niepełnosprawnych. Jest nowe wyposażenie, w tym sprzęt konferencyjny.

Prace remontowe były prowadzone głównie w wakacje. Pracownicy wykorzystywali dobrą pogodę, która sprzyjała procesom budowlanym

źródło: www.gmina.tarnow.pl

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *