Zimowe utrzymanie dróg w gminie Tarnów .

29 listopada 2019     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 758

Według prognoz meteorologów już w przyszłym tygodniu nadejdzie prawdziwa zima. Pierwszy śnieg nie zaskoczy jednak drogowców w gminie Tarnów, gdyż już w październiku rozstrzygnięty został przetarg na zimowe utrzymanie naszych dróg. Wraz z pierwszymi opadami śniegu na gminne drogi wyruszą więc pługi i posypywarki, by zadbać o przejezdność na ulicach, a tym samym nasze bezpieczeństwo. Zimowe utrzymanie dróg obejmuje bowiem zwalczanie śliskości przez posypywanie solą i piaskiem oraz odśnieżanie dróg gminnych. Od kilku lat prace drogowców monitorowane są za pomocą zamontowanych w odśnieżarkach systemy GPS, dzięki czemu wykonawcy opłacani są jedynie za faktycznie wykonaną pracę, nie zaś za „pozostawanie w gotowości”.

Wszelkie uwagi dotyczące utrzymania dróg gminnych w sezonie zimowym należy zgłaszać do Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy Tarnów pod numerem telefonu (14)688-01-15 lub u miejscowych sołtysów.

Równocześnie informujemy, że za zimowe utrzymanie dróg wojewódzkich odpowiada Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie Rejon Tarnów: telefon (14)621-98-46, natomiast za utrzymanie dróg powiatowych odpowiada Powiatowy Zarząd Dróg w Tarnowie z siedzibą w Zgłobicach, całodobowy telefon dyżurny: 501-799-432.

WYKAZ FIRM ODPOWIEDZIALNYCH ZA ZIMOWE UTRZYMANIE DRÓG

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *