11 listopada w Koszycach Wielkich odbędą się gminne obchody Narodowego Dnia Niepodległości.

10 listopada 2013     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 1828

11 listopada w Koszycach Wielkich odbędą się gminne obchody Narodowego Dnia Niepodległości. W trakcie uroczystości nazwę „Plac Przyjaźni Polsko – Węgierskiej” zyska centrum wsi w Koszycach Wielkich. Następnie w hali widowiskowo – sportowej mieszkańcy spotkają się na uroczystości niepodległościowej, której zakończeniem będzie koncert Grzegorza Turnaua. To już kolejny raz, kiedy gmina Tarnów łączy patriotyczne obchody z wesołym  świętowaniem.

Obchody w Koszycach Wielkich rozpoczną się w centrum miejscowości, gdzie od kilku lat stoi brama seklerska podarowana mieszkańcom przez partnerską gminę Csíkszentsimon. Mieszkańcy Koszyc w trakcie wiosennego zebrania wiejskiego podjęli decyzję o nadaniu centrum wsi nazwy „Plac Przyjaźni Polsko – Węgierskiej”. W listopadowej uroczystości udział wezmą więc delegacje z partnerskich gmin Jászalsószentgyörgy na Węgrzech oraz właśnie z Siedmiogrodzkiego Csíkszentsimon wraz z pięćdziesięcioosobową młodzieżową Orkiestrą Dętą, której występ będzie jedną z atrakcji obchodów.

Uroczystości w hali widowiskowo – sportowej rozpocznie msza święta dziękczynna pod przewodnictwem biskupa Leona Dubrawskiego, ordynariusza diecezji kamieniecko – podolskiej na Ukrainie. Następnie młodzież z koszyckiego gimnazjum przedstawi patriotyczny spektakl „Lekcja Polska”. Następnie odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni żołnierskich oraz poczęstunek wojskową grochówką. W tzw. „międzyczasie” działała będzie loteria fantowa, w której do wygrania będą cenne nagrody.

Na zakończenie obchodów ze sceny popłyną nuty klimatycznych utworów takich jak „Między ciszą a ciszą” czy „Bracka” w wykonaniu Grzegorza Turnaua. Artysta wykona swoje największe przeboje w ponadgodzinnym koncercie.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *