Zwalniam przed szkołą !

3 września 2017     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 781

Inicjatywa Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie oraz Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie – „Zwalniam przed szkołą” rozpocznie się równo z pierwszym szkolnym dzwonkiem. Na przejściach dla pieszych, znajdujących się w sąsiedztwie szkół w Tarnowie, a także powiecie tarnowskim pojawią się funkcjonariusze oraz ubrani w specjalne odblaskowe stroje ze znakiem „Agatki” – uczniowie klas mundurowych.

Od dziewięciu lat w dniu inauguracji nowego roku szkolnego przypominają kierowcom, że dzieci wracają do szkół, a najmłodszym uczestnikom ruchu, że muszą się właściwie zachowywać, przechodząc przez jezdnię. Rozdadzą kilka tysięcy specjalnie na tę okazję przygotowanych ulotek.

Prowadzona w całym naszym regionie akcja jest elementem systematycznych działań, których celem jest zwiększanie bezpieczeństwa w sąsiedztwie placówek oświatowych – mówi Jarosław Sady, dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie. – Działań, które przynoszą wymierne efekty. Promocja bezpieczeństwa w ruchu drogowym to nasza misja. Staramy się ją wypełniać jak najlepiej.

Policjanci tarnowskiej komendy w tym pierwszym tygodniu pojawią się przed wszystkimi szkołami w regionie. W pierwszym dniu nowego roku szkolnego patrole odwiedzą placówki, które znajdują się w szczególnie niebezpiecznych miejscach. Będzie możliwość zwrócenia się o pomoc i przeprowadzenie pogadanek na temat bezpiecznego poruszania się w drodze do jak i ze szkoły. W tym szczególnym dla naszych dzieci dniu policjanci ruchu drogowego zadbają o ich bezpieczeństwo. Pomogą w przeprowadzeniu przez ruchliwą jezdnię i zwrócą uwagę na niebezpieczeństwa z jakimi mogą się spotkać uczniowie w codziennej swojej drodze do szkoły.

Należy jednak przypomnieć, że bezpieczeństwo dzieci w dużej mierze zależy od rodziców i opiekunów. Pamiętajmy o pasach bezpieczeństwa, podstawkach czy specjalnych fotelikach podczas ich przewożenia. Odwożąc swoje dziecko do szkoły nie stwarzajmy niebezpiecznych sytuacji. Zatrzymujmy się w miejscach do tego wyznaczonych, nie ograniczajmy widoczności dla innych użytkowników dróg oraz nie blokujmy chodników.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zwrócą szczególną uwagę na przewoźników dowożących dzieci do szkoły. Kierowcy muszą się liczyć, że będą kontrolowani pod kątem trzeźwości, posiadania wymaganych dokumentów i uprawnień jak również sprawdzany będzie stan techniczny „gimbusów”.

W pierwszym tygodniu roku szkolnego kierowcy muszą się liczyć z wzmożonymi kontrolami prędkości w rejonach szkół. Szczególna uwaga zostanie skierowana na prawidłowe zachowanie kierowców zbliżających się do przejść dla pieszych.
Przypominamy, że rok szkolnych to szybko upływający dzień. Istotnym elementem stroju uczniów jest noszenie elementów odblaskowych, które w znaczący sposób podnoszą widoczność niechronionych użytkowników dróg.

Wszystkie podejmowane przez tarnowskich policjantów działania mają jedynie na celu zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych w drodze do i ze szkoły.

Tarnowscy policjanci życzą wszystkim uczniom rozpoczynającym naukę w roku szkolnym 2017/2018 samych bezpiecznych chwil.

źródło: http://tarnow.policja.gov.pl/

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *