Zmiana rozkładu jazdy lini 224

19 listopada 2014     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 1012

Uwaga, zmiana rozkładów jazdy linii 9 i 224.

Od soboty, 22 listopada, zmieniają się rozkłady jazdy linii nr 9 i 224. Zmiana wynikała z przebudowy wiaduktu kolejowego przy ul. Czerwonych Klonów i konieczności wprowadzenia objazdów.

Poniżej szczegóły:

Linia nr 9

Nowy rozkład jazdy uwzględnia zmienione czasy przejazdu pomiędzy przystankami jakie wystąpiły na ul. Zbylitowskiej, Sienkiewicza i Kolejowej po wprowadzeniu objazdu po rozpoczęciu przebudowy wiaduktu kolejowego a także uwzględnia szybszy przejazd ulicą Lwowską, jaki ma miejsce po oddaniu do użytkowania nowego odcinka autostrady A4.

Z uwagi na lokalizację przystanków przy ul. Kwiatkowskiego w sąsiedztwie nowego ronda, od dnia 22.11.2014 zostają zlikwidowane przystanki zaraz za rondem przy ul. Chemicznej tj. przystanki: Chemiczna 03 – Kwiatkowskiego i Chemiczna 04 – Witosa. Przy ul. Kwiatkowskiego na odcinku od ul. Chemicznej do Placu w Mościcach nastąpiło rozdzielenie zatrzymań na przystankach. Na przystanku Kwiatkowskiego 06 – Chemiczna (pierwszy przystanek za rondem od KAPRA w kierunku Mościc) będą się zatrzymywać wyłącznie autobusy jadące z KAPRA. Kursy linii 9 oznaczone w rozkładzie jazdy jako kursy wykonywane ze Szpitala do Mościc obok MCM będą zatrzymywać się na przystanku Kwiatkowskiego 04 – Topolowa.

Linia nr 224

W nowym rozkładzie jazdy nie zmienia się liczba kursów ani godziny odjazdów z przystanków końcowych. W celu zapewnienia punktualności odjazdów z Mościc nowy rozkład jazdy przewiduje zmianę trasy kursów wykonywanych z ul. Szkotnik do Mościc. Nowa trasa począwszy od ulicy Czarna Droga będzie przebiegać ulicami Zaciszną, Sienkiewicza, Zbylitowską i Czerwonych Klonów z pominięciem przejazdu ulicami Czarna Droga (na odcinku od Zacisznej do Brzozowej), Brzozową, Czerwoną i Kolejową. Na nowym odcinku trasy autobusy linii 224 będą zatrzymywać się na przystankach przy ulicy Zacisznej, Sienkiewicza i Zbylitowskiej. Obecnie obowiązujące przystanki na linii 224: Czarna Droga 06 – Cmentarz, Czarna Droga 04 – Dom Seniora, Brzozowa 02 – Czerwona, Czerwona 07 – Anioła oraz Kolejowa będą pomijane. Dla pomijanego przystanku Czarna Droga 04 – Cmentarz  przystankiem zamiennym będzie przystanek Zaciszna 02 – Cmentarz.

Ze szczegółami zmian w rozkładach jazdy linii nr 9 i 224 można zapoznać się na stronie www.komunikacja.tarnow.pl.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *