Złodzieje okradli kościół w Zgłobicach

8 listopada 2019     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 796

Do rabunku doszło w biały dzień 24 października. Straty oszacowano na ok. 1000 zł.

Gablota z wotami dla Matki Bożej Nieustającej Pomocy w kościele w Zgłobicach. Złodzieje nie zabrali najcenniejszych rzeczy, jakie się w niej znajdują. Foto:Archiwum parafii w Zgłobicach.

Łupem pary złodziei padły srebrne ryngrafy i serduszka wotywne oraz złoty łańcuszek, ofiarowane przez wiernych Matce Bożej Nieustającej Pomocy czczonej w kościele parafialnym w Zgłobicach. W sumie skradziono 5 wotów i – o dziwo – rabusie nie wybrali najcenniejszych, jakie w gablocie wisiały.

Do zdarzenia doszło 24 października. Parafia poinformowała policję o kradzieży 26 października rano. Straty oszacowano na ok. 1000 zł. Trwają czynności w sprawie ustalenia sprawców.

W ich ujęciu powinien pomóc monitoring zamontowany na terenie kościoła. Kamery zarejestrowały parę włamywaczy – kobietę i mężczyznę, którzy podjechali na parking niebieskim samochodem i dokonali kradzieży w biały dzień 24 października ok. godz. 11, w przerwie odbywającej się tego dnia w kościele spowiedzi. Parafia od 22 do 28 października przeżywała misje święte. Sprawcom za rabunek grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło:

Fot. Parafia św. Brata Alberta w Zgłobicach , Archiwum parafii w Zgłobicach

http://www.tarnow.net.pl/articles/s/i/265713#Okradli-ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82-w-Zg%C5%82obicach.-%C5%81upem-pad%C5%82y-wota-dzi%C4%99kczynne

https://tarnow.gosc.pl/doc/5969462.Zlodzieje-okradli-Matke-Boza-w-Zglobicach

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *