Zbylitowska Góra. Parafialny piknik synodalny .

23 czerwca 2019     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 888

Podczas festynu wybrzmiewała prawda, iż parafia jest wspólnotą rodzin.

Festyn parafialny w Zbylitowskiej Górze organizowany jest od kilku lat, ale od ubiegłego roku podejmuje i akcentuje tematy związane z V Synodem Diecezji Tarnowskiej.

– W ubiegłym roku naszemu festynowi towarzyszyło hasło “Rodzina zawsze razem”, przez co łączyliśmy się z synodem diecezjalnym, który wtedy dyskutował nad sprawami dotyczącymi rodziny. Idąc za tym dziełem, nasz tegoroczny piknik podkreśla, iż parafia jest wspólnotą rodzin. Tego doświadczają mieszkańcy naszej parafii, co obrazuje chociażby liczna frekwencja na naszym wydarzeniu – mówi ks. Tomasz Biernat, wikariusz w Zbylitowskiej Górze, organizator wydarzenia, które odbywa się pod patronatem miejscowego proboszcza ks. Józefa Kaczmarskiego.

– Najważniejszym celem festynu jest spotkanie, żebyśmy jako parafia się umocnili, potrafili stworzyć coś razem. Wszystkie występy prowadzą ludzie, którzy pracują ze mną przy duszpasterstwie – dodaje kapłan.

Występy artystyczne prezentowane na przyparafialnej scenie w minioną niedzielę 16 czerwca w większości przygotowane były przez uczniów szkoły im. KEN w Zbylitowskiej Górze. Miejscowy oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przedstawił kabaret pt. „Wiejskie opowieści o kobietach”. Wieczorną zabawę pod gwiazdami poprowadził parafialny zespół: „Napełnieni Duchem”. Na scenie w Zbylitowskiej Górze wystąpiły również Eliza Gąsiorowska i Łucja Kania – uczestniczki programu telewizyjnego The Voice Kids 2.

Wszystkie środki pozyskane podczas festynu zostaną przeznaczone na prace związane z remontem kościoła i plebani.

źródło tekst i foto: https://tarnow.gosc.pl/doc/5656547.Zbylitowska-Gora-Parafialny-piknik-synodalny

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *