Zapraszamy na (otwarte dla wszystkich) spotkanie założycielskie stowarzyszenia w Zbylitowskiej Górze

19 maja 2015     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 1111

Zapraszamy w dniu 22.05.2015 o godz. 19:00 ( w DOMU LUDOWYM w Zbylitowskiej Górze )  na spotkanie założycielskie  stowarzyszenia.

Celami stowarzyszenia powinny być :

 Wspieranie wszechstronnego i zrównoważonego rozwoju: społecznego, kulturalnego i gospodarczego miejscowości Zbylitowska Góra.

– Wspieranie rozwoju lokalnej edukacji a zwłaszcza działanie na rzecz szkoły i przedszkola, tworzenie warunków zapewniających zabezpieczenie potrzeb materialnych i funkcjonowania w zakresie edukacyjnym, opiekuńczo-wychowawczym.

– Uczestniczenie w życiu społecznym poprzez współdziałanie z organami władzy administracyjnej, państwowej, publicznej i samorządowej oraz innymi organizacjami społecznymi, gospodarczymi i spółdzielczymi.

– i inne które ustalimy na zebraniu założyczielskim

Założenie stowarzyszenia ma na celu działanie długofalowe, którego efektem powinno być spowodowanie integracji środowiska Zbylitowskiej Góry do wspólnego działania.

Oczywiście będą też obowiązki .

„PREZES” –  dobrą rzeczą będzie spisanie tak regulaminu wewnętrznego aby prezesem była osoba – która chce pracować na rzecz stowarzyszenia i będzie wybierana przez większości członków – kadencja prezesa nie powinna trwać dłużej niż 4 lata .

Bardzo prosimy o podejmowanie decyzji w sprawie przystąpienia do takiego stowarzyszenia.

RADA SOŁECKA ZBYLITOWSKIEJ GÓRY

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *