Wykład z 1983 roku, a jakże aktualny!

26 czerwca 2012     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 1380

Wielką popularnością cieszy się ostatnio w polskim internecie klip zatytułowany „Dywersja ideologiczna”. Były funkcjonariusz KGB Jurij Bezmienow opisuje w nim strategię długofalowej presji polityczno-agenturalnej na kraj, której celem jest przejęcie w nim władzy bez jednego wystrzału. Bezmienow zajmował się realizacją tej polityki, zanim w latach 70. uciekł do USA. Według niego proces rozkładu i atomizacji społeczeństwa trwać musi ok. 25 lat. W tym czasie powolnie, ale nieustępliwie rozbijane są podstawowe więzi łączące obywateli. Narzędziami są kolorowe media, ezoteryczne fascynacje, promowana rozwiązłość seksualna, agresywna promocja ateizmu oraz koncentracja uwagi społeczeństwa na wszystkim, co nie jest związane z jego obronnością i bezpieczeństwem. Na tak przygotowanym gruncie operacja przejęcia władzy sprowadza się do techniki podobnej do stosowanej w czasie zbierania jabłek. Jeśli owoce są dojrzałe – wystarczy potrząsnąć jabłonią.
Wykład z 1983 roku, a jakże aktualny! Możemy nawet zaobserwować jak wiele z tego co pojawiło się w filmie dotyczy niestety także i naszego kraju. Zdecydowanie jeden z bardziej wartościowych wykładów jakie miałem okazję wysłuchać. Zachęcam do obejrzenia zanim film zostanie znów zablokowany!Jurij Bezmienow – Syn wysokiego rangą oficera armii sowieckiej, był członkiem elitarnego zespołu, głównego oręża propagandy KGB znanego pod nazwą Agencja Prasowa Nowosti. Należy do grona światowej klasy wybitnych ekspertów w temacie sowieckiej propagandy, dezinformacji i tak zwanej strategii małych kroków. Ekspert w dziedzinie kultury indyjskiej i języków indyjskich. Pozbywając się ostatecznie złudzeń, co do ustroju sowieckiego, w roku 1970 z narażeniem życia uciekł na Zachód. Aktualne miejsce pobytu Jurija Bezmienowa, aka Tomas David Schuman nie jest znane. Według niepotwierdzonych informacji internetowych zmarł w roku 1997 w Kanadzie, w wieku 58 lat.

Nadal wierzymy, że w 1989 odzyskaliśmy wolność, a komunizm upadł. Nic nie odzyskaliśmy. Tzw. transformacja ustrojowa, zainicjowana w 1989 r., to nic innego, jak powolny proces zwany “przewrotem ideologicznym”, wypróbowany na Zachodzie, składający się z 4 etapów: “demoralizacji”, “destabilizacji”, “kryzysu” i “normalizacji”. Jego skuteczność polega jednak na tym, że ofiara do samego końca nie chce uwierzyć, że jest poddana celowemu procesowi trwałej zmiany mentalnej. Wykład Jurija Bezmienowa, pozwala zrozumieć dzisiejszą sytuację w Polsce.

Cztery kroki wspomniane w filmie:
1. Demoralizacja
2. Destabilizacja
3. Kryzys
4. Normalizacja

Proste rozwiązanie we wczesnym etapie:
– POWRÓT SPOŁECZEŃSTWA DO RELIGII [od 58m20s]
– zablokować import obcej ideologii
– powstrzymać prywatne firmy przed kształtowaniem opinii publicznej w kierunku konsumpcjonizmu
– ograniczyć niektóre prawa małym grupom, stojącym w opozycji do społeczeństwa, nie pozwalając im urosnąć w siłę polityczną

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *