WYBORY 2011 – kandydaci w okręgu tarnowskim

28 września 2011     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 700

147 osób walczy o 9 mandatów poselskich, z kolei 9 polityków ubiega się w dwóch okręgach o 2 mandaty senatorskie.

Znamy już listy wszystkich pretendentów w wyścigu o fotele w Sejmie i Senacie. W “sejmowym” okręgu nr 15 zarejestrowano listy ośmiu komitetów (PIS, PJN, PO, PPP, PRAWICA, PSL, Ruch PALIKOTA, SLD), na których znalazło się 147 osób. W “senackim” okręgu nr 35 obejmującym Tarnów oraz powiaty tarnowski i dąbrowski o jeden mandat ubiega się 5 kandydatów: członek zarządu powiatu tarnowskiego Paweł Augustyn (PJN), obecny wicemarszałek województwa Roman Ciepiela (PO), b. minister zdrowia Andrzej Kosiniak – Kamysz (PSL), działacz podziemnej “Solidarności”, b.radny Tarnowa Zdzisław Sumara (Prawica) i obecny Senator RP prof. Kazimierz Wiatr (PiS). W sąsiednim okręgu “senackim” nr 34 (powiaty brzeski, bocheński, wielicki i proszowicki) pasjonujący pojedynek stoczą m.in. dwaj wojewodowie – były wojewoda, obecny Senator RP Maciej Klima (PIS) i obecny wojewoda Stanisław Kracik (PO). Do tej walki włączą się też b. starosta bocheński Ludwik Węgrzyn (PSL) i prawnik z Koniuszy Piotr Kopeć (SLD).

A oto, jak przedstawiają się kompletne listy 8 komitetów, które walczyć będą w naszym okręgu o 9 mandatów poselskich:

Komitet Wyborczy POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE (PSL)

1. Sztorc Andrzej Stefan – rolnik, przedsiębiorca, Wola Rzędzińska, członek partii PSL
2. Sorys Stanisław Andrzej – socjolog, Pleśna, członek partii PSL
3. Gaweł Marcin Stanisław – rolnik, Pałecznica, członek partii PSL
4. Gdowska Maria Magdalena – geodeta, Dąbrowa Tarnowska, członek partii PSL
5. Gacek Barbara- ekonomista, Proszowice, członek partii PSL
6. Kozioł Tadeusz- technik budowlany, Chronów, członek partii PSL
7. Kamiński Bogusław – ekonomista, Połom Mały, członek partii PSL
8. Krzyszkowska-Pytel Magdalena Katarzyna- pracownik administracji, Wieliczka, nie należy do partii politycznej
9. Dąblewska Małgorzata Maria – ekonomista, Koszyce Wielkie, członek partii PSL
10. Lupa Marek Janusz – pracownik administracyjny, Radgoszcz, członek partii PSL
11. Piotrowski Grzegorz Bartłomiej – przedsiębiorca, Zabawa, członek partii PSL
12. Mirosławski Zbigniew – nauczyciel, Tarnów, członek partii PSL
13. Kornaś Wiesława – pracownik administracji, Łazy, członek partii PSL
14. Tadel Wiesław Wojciech – przedsiębiorca, Tarnów, członek partii PSL
15. Sumara Jadwiga- geodeta, Brzesko, członek partii PSL
16. Sołkowski Marian Józef- przedsiębiorca, rolnik, Wola Batorska, członek partii PSL
17. Marczyk Monika Kinga – pracownik administracji, Tarnów, nie należy do partii politycznej
18. Kwaśniak Adam Jan- specjalista pracy socjalnej, Borzęcin, nie należy do partii politycznej

Komitet Wyborczy PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ (PiS)

1. Bernacki Włodzimierz – nauczyciel akademicki, Nowe Brzesko, członek partii PiS
2. Czesak Edward Stanisław – parlamentarzysta, Brzesko, członek partii PiS
3. Marianowska Barbara – ekonomista, Koźmice Wielkie, członek partii PiS
4. Rojek Józef – inżynier mechanik, Tarnów, członek partii PiS
5. Wojtkiewicz Michał Jan- inżynier geodeta, Tuchów, członek partii PiS
6. Rusecka Urszula Beata- ekonomista, Wieliczka, członek partii PiS
7. Kosturkiewicz Bogdan Tomasz – nauczyciel akademicki, Bochnia, członek partii PiS
8. Kądzielawa Robert Jerzy – nauczyciel, Wola Żelichowska, członek partii PiS
9. Połoska Teresa Alicja- pedagog, Ryglice, nie należy do partii politycznej
10. Skruch Wojciech – księgowy, Tuchów, członek partii PiS
11. Iwaniec Renata Maria – nauczyciel, Tarnów, członek partii PiS
12. Czapiewski Bogdan Jan – kierowca drezyny i wózka motorowego, Bilczyce, członek partii PiS
13. Koprowska Barbara Maria- nauczyciel, Tarnów, członek partii PiS
14. Rybka Robert Zdzisław – specjalista ds. zarządzania i organizacji, Kraków, członek partii PiS
15. Wójtowicz-Woda Justyna Marta – specjalista ds. marketingu i handlu, Brzesko, członek partii PiS
16. Stefańczyk Izabela Małgorzata- inżynier geodeta, Proszowice, członek partii PiS
17. Ziobro Jan Paweł- logistyk, Zakrzowiec, nie należy do partii politycznej
18. Łucarz Roman – nauczyciel, Jadowniki Mokre, członek partii PiS

Komitet Wyborczy PLATFORMA OBYWATELSKA (PO)

1. Grad Aleksander – inżynier geodeta, Pleśna, członek partii PO
2. Augustyn Urszula Danuta – dziennikarka, Tarnów, członek partii PO
3. Musiał Jan Wiesław – inżynier ochrony środowiska, Brzesko, członek partii PO
4. Korta Adam Janusz – inżynier inżynierii środowiska, Bochnia, członek partii PO
5. Achinger Elżbieta Jadwiga – prawnik, Raciborsko, członek partii PO
6. Banach Mirosław Władysław – pracownik samorządowy, Koszyce Wielkie, członek partii PO
7. Wardzała Robert Marian – przedsiębiorca, Tarnów, członek partii PO
8. Minorczyk Marek – pracownik samorządowy, Dąbrowa Tarnowska, nie należy do partii politycznej
9. Kalarus-Kwaśniewska Magdalena Agnieszka – inżynier urządzeń sanitarnych, Morsko, nie należy do partii politycznej
10. Karasiewicz Bernard Henryk – inżynier zarządzania, Zalasowa, członek partii PO
11. Cierniak-Lambert Ewa Irena – lekarz, Gnojnik, nie należy do partii politycznej
12. Sienkiewicz Grzegorz Krzysztof – student, Lipnica Murowana, członek partii PO
13. Kusior Jadwiga – bibliotekarz, Żabno, nie należy do partii politycznej
14. Jelonek Julia – rolnik, Pierzchów, nie należy do partii politycznej
15. Mróz Agata – ekonomista, Komorów, nie należy do partii politycznej
16. Sroga Paweł Andrzej – architekt, Proszowice, członek partii PO
17. Szymańska Krystyna – muzyk, Szczucin, nie należy do partii politycznej
18. Wójcik Jan – nauczyciel, Kobylec, członek partii PO

Komitet Wyborczy POLSKA JEST NAJWAŻNIEJSZA (PJN)

1. Gaworczyk Stanisław – inżynier budownictwa lądowego, Nowy Wiśnicz, członek partii PJN
2. Jędryka Arkadiusz Andrzej – przedsiębiorca, Zawada, członek partii PJN
3. Buczek Dorota Teresa – lekarz, Dąbrowa Tarnowska, nie należy do partii politycznej
4. Litwin Jacek Bogusław – prawnik, Tarnów, członek partii PJN
5. Hałatek Wanda – nauczyciel, Nowy Wiśnicz, członek partii PJN
6. Jasińska-Kruk Anna Maria – pracownik samorządowy, Olchawa, członek partii PJN
7. Parys Józef Roman – nauczyciel, Wola Rzędzińska, członek partii PJN
8. Gruszka Piotr – trener piłkarski, Sygneczów, nie należy do partii politycznej
9. Piś Jerzy Stanisław – technolog, Lipnica Murowana, członek partii PiS
10. Pietras Małgorzata – starszy opiekun, Radziemice, członek partii PJN
11. Łosik-Mentel Urszula Paulina – mistrz gastronomii, Bochnia, nie należy do partii politycznej
12. Łabędź Anna Maria – sprzedawca – konsultant, Tarnów, członek partii PJN
13. Wencel Małgorzata Marta – pracownik biurowy, Tarnów, członek partii PJN
14. Mucha Dorota Małgorzata – sprzedawca, Tarnów, członek partii PJN
15. Matras Katarzyna Krystyna – nauczyciel, Muchówka, nie należy do partii politycznej
16. Masny Andrzej Włodzimierz – ekonomista, Sułków, członek partii PJN

Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy – SIERPIEŃ 80 (PPP)

1. Hadała Antonina Maria – handlowiec, Tarnów, nie należy do partii politycznej
2. Sawiński Kornel Witold – politolog, Andrychów, nie należy do partii politycznej
3. Gurgul Teresa – bibliotekarka, Ciężkowice, nie należy do partii politycznej
4. Kula Tadeusz Adolf – hydraulik, Zawada, nie należy do partii politycznej
5. Sijka Małgorzata Monika – gospodyni domowa, Tarnów, nie należy do partii politycznej
6. Gurgul Paulina – studentka, Ciężkowice, nie należy do partii politycznej
7. Lisowski Władysław Jan – kierowca, Tarnów, nie należy do partii politycznej
8. Syroka Katarzyna – ekonomista, Węgrzce, nie należy do partii politycznej
9. Ottomański Lech Aleksander – rencista, Kraków, nie należy do partii politycznej
10. Gurgul Patrycja – gospodyni domowa, Ciężkowice, nie należy do partii politycznej
11. Lisowski Grzegorz Piotr – przedsiębiorca, Tarnów, nie należy do partii politycznej
12. Pelczar Małgorzata Izabela – pielęgniarka, Staniątki, nie należy do partii politycznej
13. Moskal Bartłomiej Spytek – handlowiec, Niepołomice, nie należy do partii politycznej

Komitet Wyborczy PRAWICA

1. Rusak Janusz Roman – nauczyciel, Trzciana, nie należy do partii politycznej
2. Łukasik Janusz Tomasz – nauczyciel, Tuchów, nie należy do partii politycznej
3. Swoszowska Ewa – nauczyciel, Tarnów, nie należy do partii politycznej
4. Kleszcz Stanisław Marek – rolnik, Pogwizdów, nie należy do partii politycznej
5. Malik Ludmiła Maria – ekonomista, Czchów, nie należy do partii politycznej
6. Strach Urszula – nauczyciel, Podłęże, nie należy do partii politycznej
7. Drewniak Sebastian Włodzimierz – technik budowlany, Tarnów, nie należy do partii politycznej
8. Capik Andrzej Marian – nauczyciel, Brzesko, nie należy do partii politycznej
9. Danecka Beata Małgorzata – ekonomista, Siedziszowice, nie należy do partii politycznej
10. Świąder Justyna Maria – architekt krajobrazu, Dąbrowa Tarnowska, nie należy do partii politycznej
11. Bugajski Kazimierz – rzemieślnik, Mierzeń, nie należy do partii politycznej
12. Bachmiński Zbigniew Andrzej – nauczyciel, Cerekiew, nie należy do partii politycznej
13. Jawień Paweł Mirosław – przedsiębiorca, Brzeźnica, nie należy do partii politycznej
14. Brokos Kinga Małgorzata – politolog, Rytro, nie należy do partii politycznej
15. Śliwa Jolanta Maria – technik budowlany, Myślenice, nie należy do partii politycznej
16. Pilch Emilia Angelika – ekonomista, Baczków, nie należy do partii politycznej
17. Żak Justyna Maria – nauczyciel, Tarnów, nie należy do partii politycznej
18. Murzyn Izabela Joanna – inżynier budownictwa, Mierzeń, nie należy do partii politycznej

Komitet Wyborczy SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ (SLD)

1. Kwaśny Jakub Michał – nauczyciel akademicki, Tarnów, członek partii SLD
2. Tworzydło Iwona Teresa – ogrodnik, Królówka, członek partii „Socjaldemokracja Polska”
3. Banek Kazimierz Bogusław – nauczyciel akademicki, Tarnów, nie należy do partii politycznej
4. Powroźnik Magdalena Anna – pracownik administracji publicznej, Wola Dębińska, członek partii SLD
5. Woźniak Jerzy Andrzej – lekarz, Zakliczyn, członek partii SLD
6. Przybyło Maria – przedsiębiorca, Dąbrowa Tarnowska, członek partii SLD
7. Andrzejczyk Kazimierz Jan – technik mechanik budowy maszyn, Proszowice, nie należy do partii politycznej
8. Kubala Jan – rolnik, Jodłówka-Wałki, nie należy do partii politycznej
9. Czarnecki Stefan – rolnik, Przemyków, nie należy do partii politycznej
10. Konieczny Eugeniusz Władysław – politolog, Bochnia, członek partii SLD
11. Sztorc Andrzej Stefan – pracownik obsługi biurowej, Wola Rzędzińska, nie należy do partii politycznej
12. Nowak Grażyna Helena – animator kultury, Tarnów, nie należy do partii politycznej
13. Bazia Robert Janusz – prawnik, Tarnów, nie należy do partii politycznej
14. Rokita Sylwia Anna – rolnik, Gnatowice, członek partii SLD
15. Olchawa Krzysztof – przedsiębiorca, Jurków, członek partii SLD
16. Nowicka Anna Maria – aktor, Oświęcim, nie należy do partii politycznej
17. Mizera Irmina Anna – pedagog, Kraków, nie należy do partii politycznej
18. Początek Tomasz Piotr – prawnik, Szczucin, członek partii SLD

Komitet Wyborczy Ruch Palikota

1. Baranowski Piotr Maciej – przedsiębiorca, Zgłobice, członek partii Ruch Palikota
2. Skarżyńska Grażyna Bogumiła – psycholog, Tarnów, nie należy do partii politycznej
3. Halastra Małgorzata – ekonomista, Łęg Tarnowski, członek partii Ruch Palikota
4 .Woźniakowski Piotr Tadeusz – technik dokumentacji budowlanej, Tarnów, członek partii Ruch Palikota
5. Oleksy Piotr Rudolf – student, Tarnów, członek partii Ruch Palikota
6. Serwin Alicja Łucja – plastyk, Tarnów, członek partii Ruch Palikota
7. Burda Anna – dyspozytor, Tarnów, członek partii Ruch Palikota
8. Gądek Rafał Kamil – technik elektronik, Siemiechów, członek partii Ruch Palikota
9. Stec Izabela Teresa – ekonomista, Wola Stróska, członek partii Ruch Palikota
10. Gąsiorowski Sławomir Filip – prawnik, Dąbrowa Tarnowska, nie należy do partii politycznej
11. Słowikowski Grzegorz Rafał – pracownik biurowy, Tarnów, nie należy do partii politycznej
12. Naleźny Waldemar Marcin – informatyk, Tarnów, członek partii Ruch Palikota
13. Skowyra Paweł Robert – rehabilitant, Zgłobice, nie należy do partii politycznej
14. Ginalska Karolina Bożena – analityk medyczny, Borowa, członek partii Ruch Palikota
15. Zakowicz Monika – ogrodnik, Tarnów, nie należy do partii politycznej
16. Mytnik Andżelika Marta – pielęgniarka, Tarnów, nie należy do partii politycznej
17. Kowalska Magdalena Krystyna – przedsiębiorca, Tarnów, nie należy do partii politycznej
18. Kilian-Michalczuk Barbara Katarzyna – nauczyciel, Tarnów, członek partii Ruch Palikota

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *