Uratowała dom sąsiadów od pożaru.

11 lutego 2017     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 1043

Pani Joanna Fikas, mieszkanka Zbylitowskiej Góry zauważyła w nocy kłęby dymu. Obudziła sąsiadów, dzięki czemu uratowała ich przed nieszczęściem. Za postawę Pani Joannie podziękował  wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

W ubiegłym tygodniu pani Joanna Fikas ze Zbylitowskiej Góry zauważyła w środku nocy z okien, że z któregoś z sąsiednich domów wydobywają się nietypowe kłęby dymu. – Niewiele myśląc ubrałam się i wyszłam na zewnątrz. Wtedy zauważyłam, że z komina sąsiadów, wraz z potężnym dymem, w stronę lasu lecą też iskry. Poszłam do sąsiadów i obudziłam ich – relacjonuje.

Natychmiast wezwano straż pożarną. Jak się okazało, palił się komin. Jeszcze chwila i ogniem mógł się zająć cały dom, w którym spali nie podejrzewający niczego mieszkańcy. Strażacy ewakuowali mieszkańców i szybko uporali się z ogniem. Dzięki postawie pani Joanny, która w porę obudziła sąsiadów, ratując ich dom przed pożarem, nie doszło do nieszczęścia.

Za wzorowe zachowanie pani Joannie podziękował wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł – Pani Joanna nie pozostała obojętna i zareagowała bardzo szybko. Dzięki jej postawie, skończyło się tylko na strachu. Takie działania możemy brać jako przykład – podsumowuje wójt.

ALARM !!! OSP ZBYLITOWSKA GÓRA
Dnia 27.01.17 o godz. 24;42 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru sadzy w naszej miejscowości na ul.Miła. O godz. 2;43 powróciliśmy do remizy.

Siły i środki zadysponowane :
-OSP Zbylitowska Góra,
– zastęp JRG1

2

źródło:

https://www.facebook.com/Osp-Zbylitowska-G%C3%B3ra-1632825170294824/

http://gmina.tarnow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1771:uratowaa-dom-ssiadow-od-poaru

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *