“Smoleński” Apel Pamięci w Tarnowie

9 kwietnia 2011     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 886

W najbliższą niedzielę 10 kwietnia o godzinie 8:41, tuż po wybrzmieniu z wieży tarnowskiego Ratusza ostatnich taktów utworu “Cisza”, pod Tablicą Katyńską na placu Ofiar Katynia (nieopodal Grobu Nieznanego Żołnierza) odbędzie się Apel Pamięci o Ofiarach Katastrofy Smoleńskiej, na który zaprasza tarnowian grupa mieszkańców miasta i regionu, działaczy kilku organizacji pozarządowych i spontanicznie zorganizowanych internautów.

Podczas wyczytywania nazwisk wszystkich pasażerów dramatycznego lotu Tu-154M w niebo wypuszczonych zostanie 96 par biało-czerwonych baloników. Odczytany zostanie również krótki apel do władz miasta i jego mieszkańców o upamiętnienie ofiar tragedii poprzez ufundowanie i wmurowanie w najbliższych miesiącach specjalnej Tablicy Smoleńskiej, z propozycją jej umieszczenia niedaleko obecnej Tablicy Katyńskiej.

– 10 kwietnia 2010 r. Katyń i Smoleńsk na zawsze już zostały splecione tragicznymi więzami, które winny znajdować odzwierciedlenie w świadomości narodowej i kultywowaniu patriotyzmu przez wszystkich Polaków, również tarnowian – mówią organizatorzy, prosząc wszystkich, którzy chcieliby oddać hołd ofiarom Katastrofy dokładnie w rocznicę ich śmierci o przyjście w niedzielę o 8:41 pod Tablicę Katyńską, o chwilę refleksji, modlitwy oraz złożenie pod Tablicą kwiatu lub zapalenie znicza w kolorze białym i czerwonym.

Organizatorzy zapewniają, że wydarzenie nie będzie miało charakteru politycznego i nie przewidują żadnych przemówień.

 

Zródło:

tarnow.net.pl

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *