ROWEROWE ROZPOCZĘCIE WAKACJI W ZBYLITOWSKIEJ GÓRZE TOUR DE ZBYLITOWSKA 2016

4 lipca 2016     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 1955

Upalnego dnia 25 czerwca 2016 roku o godzinie 13:00 na stadionie LKS Dunajec w Zbylitowskiej Górze odbył się II Rodzinny Piknik Rowerowy „TOUR DE ZBYLITOWSKA 2016”. Było to wielkie rodzinne święto, w którym uczestniczyli mieszkańcy Zbylitowskiej Góry i okolic. Członkowie Stowarzyszenia ZBYLITOWSKA.PL – stanęli na wysokości zadania i zorganizowali bardzo udaną imprezę sportową, której celem było:

 • propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji,
 • popularyzacja kolarstwa górskiego i turystyki rowerowej w regionie,
 • promowanie lokalnych szlaków turystycznych,
 • umożliwienie współzawodnictwa, poprzez połączenie sportowej rywalizacji z zabawą
 • wspólne, rodzinne, radosne przywitanie WAKACJI

Uczestnicy spiesznie zgłaszali się w biurze zawodów by odebrać numery startowe i ruszyć do zaciętej rywalizacji sportowej. W pierwszym wyścigu udział wzięli najmłodsi zawodnicy w kategorii wiekowej 4-6 lat. Chłopcy i dziewczęta dzielnie wyruszyli ze startu i podążając za pilotem bezkolizyjnie przejechali całą przygotowaną specjalnie dla nich trasę. Najszybszy na mecie okazał się pięcioletni Maciej Mikrut tuż za nim, jako druga przyjechała Maja Dychtoń, a trzecie miejsce zajął Jakub Początek .

Podczas gdy najmłodsi zbliżali się do mety, druga grupa zawodników – kategoria wiekowa 7-11 lat już niecierpliwie czekała na linii startu. Na znak prowadzącego imprezę – Pana Jarosława Wytrwała, rowerzyści ruszyli do walki o medale na bardziej skomplikowanej i wymagającej trasie. Nie obyło się bez kolizji i wywrotek, na szczęście wszyscy cało i zdrowo dotarli do mety. Na dwóch pierwszych miejscach podium stanęli bracia Michał i Dawid Niedźwiedzcy, a tuż na nimi linię mety przekroczyła Zosia Mróz.

Po zakończeniu wyścigu drugiego na starcie zgłosili się zawodnicy z trzeciej kategorii wiekowej 12-16 lat. Emocje sięgały zenitu już na linii startu, na znak prowadzącego uczestnicy wyścigu ruszyli na trasę. Po przejechaniu dwóch okrążeń na mecie pierwszy pokazał się Andzej Jerzykowski, drugi zameldował się Jakub Wnęk, a trzeci Mateusz Topór. Wszyscy zawodnicy bezpiecznie i bezkolizyjnie ukończyli swój wyścig.

Podczas gdy sportowcy dzielnie walczyli na trasie, najmłodsi uczestnicy pikniku mieli okazję wyszaleć się na specjalnie przygotowanych dmuchańcah-skakańcach, a także zamienić się w kwiatuszki, zwierzątka albo postaci z bajek na stoisku do malowania twarzy. Każdy mógł też wziąć udział w loterii fantowej, w której powalczyć można było bardzo atrakcyjne nagrody. Główną wygraną była drukarka laserowa HP ufundowana przez Przewodniczącego Gminnej Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Pana Grzegorza Drwala. Organizatorzy przygotowali również stoisko gastronomiczne, gdzie po zaciętej, pełnej emocji rywalizacji sportowej można było zregenerować siły podczas sycącego posiłku, dla fanów słodkości przygotowano pyszne domowe ciasta, a także watę cukrową i popcorn.

Zgodnie z planem o godzinie 14:00 pod hasłem „MTB ZBYLITOWSKA CHALLENGE 2016” ruszył ostatni tego dnia wyścig, przeznaczony dla dorosłych. Trasa zaczynała się spokojnie na rekreacyjnym szlaku turystycznym, nic nie zapowiadało tego co zdarzyło się potem. Strome podjazdy, gwałtowne zjazdy, szaleństwa między drzewami, na górkach, wokół stawów, kontynuacja na trasie młodzieżowej, przejazd przez linię startu i drugie okrążenie, w górę, w dół do przodu… przygotowujący trasę zadbali o to aby nie było nudy. Nie obyło się bez upadków, guzów, siniaków, obdartych łokci i kolan. Trasa była naprawdę wymagająca, ale jakże satysfakcjonująca. Po ukończeniu rywalizacji, zawodnicy komentowali: „Super wyścig!”, „Ale traska!”, „Przyjeżdżamy za rok!”. Na najwyższym stopniu podium niespodzianki nie było – zwycięzcą wyścigu okazał się Tomasz Niedźwiedzki – doświadczony zawodnik kolarstwa górskiego pochodzący ze Zbylitowskiej Góry. Drugi na mecie pojawił się Filip Pagacz, a trzecim finalistą został Jacek Topór. Cichym bohaterem wyścigu okazał się wikariusz ze Zbylitowskiej Góry – ksiądz Tomasz, który dzielnie walczył ze sprzętem oraz okolicznościami przyrody. To on okazał się ulubieńcem publiczności i zebrał gromkie oklaski.

Chwile odpoczynku po zawodach wszystkich grup swoim występem artystycznym uświetnili uczniowie Szkoły Podstawowej w Zbylitowskiej Górze. Nie zabrakło kolorowych tańców i śpiewów, a wszystko po to aby radośnie i w dobrym humorze przywitać długo wyczekiwane wakacje.

Po części artystycznej nastąpiła dekoracja zawodników wszystkich kategorii oraz wręczenie nagród zwycięzcom, dla których specjalnie na te okazję przygotowano ręcznie robione pamiątkowe medale.

Na wielkie brawa i gratulacje zasługują zwycięzcy każdej z kategorii jak również wszyscy zawodnicy, którzy wzięli udział w zawodach. Brawo za odwagę, za determinację oraz za sportową rywalizację fair play! W imieniu organizatorów jeszcze raz serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

Z tego miejsca chcemy również serdecznie podziękować Wolontariuszom oraz Sponsorom, bez wsparcia których te imprezy nie mogłyby się odbyć. Dziękujemy:

 • Gminie Tarnów – która współfinansowała  II Rodzinny Piknik Rowerowy „TOUR DE ZBYLITOWSKA 2016”.
 • Staroście  Powiatu Tarnowskiego Romanowi Łucarzowi który objął patronatem  I OTWARTE ZAWODY ROWEROWE „ MTB ZBYLITOWSKA CHALLENGE 2016”
 • Firmie VW Gładysz i Synowie
 • Grupie Azoty
 • Firmie Bike Brothers
 • Sołtysowi Zbylitowskiej Góry – panu Pawłowi Kolbuszowi
 • Przewodniczącemu Gminnej Komisji Oświaty kultury i sportu – panu Grzegorzowi Drwalowi
 • Radnemu Gminy Tarnów – panu Piotrowi Rybskiemu
 • Radnemu Powiatu Tarnowskiego – panu Tomaszowi Stelmachowi
 • Firmie Market Bit – Paweł Staniec
 • Firmie ROL-PEK
 • Firmie ROLESKI
 • Firmie WES-BUD – Wiesław Frys
 • Firmie Fabryka Radości – Oliwia Rybska
 • Firmie DACHDEK
 • Firmie Piekarniczej „Weronica” sp z o.o. -Janusz Pietrucha
 • Centrum kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach
 • Firmie Ubezpieczeniowej InterRisk

oraz Radiu ESKA Tarnów, które objęło patronat medialny nad wydarzeniem.

Szczególne podziękowania za wzorową współpracę przy wytyczaniu trasy należą się Nadleśniczemu, Panu Eugeniuszowi Piechowi. Serdecznie dziękujemy!

Wdzięczni jesteśmy również Strażakom z OSP Zbylitowska Góra oraz OSP Zgłobice, którzy zawsze z entuzjazmem wspierają akcje organizowane przez Stowarzyszenie ZBYLITOWSKA.PL. To właśnie Oni przez cały czas trwania imprezy dzielnie czuwali nad bezpieczeństwem zawodników na trasie oraz uczestników pikniku.

 

W minioną sobotę powodów do radości i świętowania było wiele: rozpoczynające się wakacje, rowerowe emocje sportowe w Zbylitowskiej Górze, wygrana Polski ze Szwajcarią i awans do ¼ finałów EURO 2016. Aby w dobrym, tanecznym stylu zakończyć dzień, Sołtys oraz Rada Sołecka przygotowali potańcówkę pod gwiazdami. Trudno wyobrazić sobie lepsze zwieńczenie tak emocjonującego dnia!

Film, oraz relacja fotograficzna z wydarzenia dostępne są na stronie internetowej www.zbylitowska.pl

 

DZIĘKUJEMY ŻE BYLIŚCIE Z NAMI, ZAPRASZAMY ZA ROK!

 

Stowarzyszenie ZBYLITOWSKA.PL

gminaherb_powiat

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *