Park Wiejski „Grabówka” coraz bliżej.

14 kwietnia 2017     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 2021

Kolejny raz aura sprzyjała mieszkańcom, którzy angażują się w porządkowanie centrum wsi i przy okazji dokładają cegiełkę do integracji mieszkańców Zbylitowskiej Góry.  Zaczęliśmy zgodnie z planem o godzinie 08:00, kontynuując prace rozpoczęte rok wcześniej uporządkowaliśmy część terenu porośniętego krzewami, usunęliśmy połamane konary i zebraliśmy cały kontener śmieci.

O godzinie 10:30 przerwa na eksplozję smaków i niezapomniane doznania kulinarne – lunch i przepyszne ciasta przygotowane przez Klub Seniora „Ostoja”. W trakcie lunchu miłe rozmowy z mieszkańcami i międzypokoleniowa integracja. Serdeczne podziękowania dla Seniorów zaangażowanych w realizację projektu Park Wiejski „Grabówka”.

Niestety przy okazji mamy również bardzo nieprzyjemne wiadomości. Sporo śmieci zebraliśmy w miejscach, które były posprzątane w ubiegłym roku, głównie szklane butelki po alkoholu i butelki plastikowe po słodkich napojach. Widać wśród nas jest sporo osób, które nie szanują pracy innych. Jeżeli nadal będzie to tak wyglądało, zapowiada nam się syzyfowa praca i funkcjonowanie wszystkich mieszkańców na jednym wielkim wysypisku śmieci. Czy tego właśnie chcemy? Na prezentowanych zdjęciach widać jak wygląda z jednej strony bardzo ciekawy zakątek naszej miejscowości, a z drugiej bardzo odpychający ze względu na ilość pozostawionych tam śmieci.

Nadal zachęcamy do kontynuowania prac, planujemy zorganizować jeszcze jedną akcję w tym roku. Namawiajcie swoich znajomych, jest to ciężka praca, ale jakże ciekawe spotkanie z sąsiadami i znajomymi, z którymi na co dzień nie mamy czasu nawet porozmawiać. A łącząc pracę z kulinarnymi szaleństwami  przygotowany przez Klub Seniora – niezapomniana przygoda.

Wiosna na Grabówce i wiosna w ogrodach mieszkańców, gdzie rozkwitły setki a może nawet tysiące krokusów.

krokusy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *