„NOC W BIBLIOTECE- NOC Z NIEPODLEGŁĄ”

20 czerwca 2018     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 865

Noc Bibliotek w naszej szkole organizowana była pod hasłem „Noc z Niepodległą”. To z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości Polski spotkaliśmy się bardzo wieczorową porą by wraz z uczniami i z księżmi porozmawiać o drodze Polski ku niepodległości.
W przepięknej atmosferze naszego parafialnego kościoła ksiądz Proboszcz Józef Kaczmarski wygłosił bardzo ciekawą pogadankę o roli Kościoła w czasach zaboru i walk narodowowyzwoleńczych o utrzymanie Polskości.

W bibliotece szkolnej uczniowie rozwiązywali zadania, które miały na celu sprawdzenie wiedzy o czasach zaborów, hymnie i godle narodowym, by później na sali gimnastycznej przenieś rywalizacje czysto w dyscyplinach sportowych.

Wspólne czytanie lektur nawiązujący tematyką do walk narodowowyzwoleńczych „Warszawski spisek”, „Klimek i Klementynka „czy „Trójkolorowa kokarda” ,”Kurier Napoleona” oraz „Orlęta lwowskie”, przyniosło nas w czasy odległe i nie do końca radosne.
Duża frajdą dla „Nocnych Marków” była zabawa w Flirt z Niepodległą, uczniowie mieli również możliwość zapoznać się jednym z filmów „Polska Niepodległa-Historia w ożywionych obrazach”

Bardzo miłą niespodziankę dla uczestników Nocy sprawiło Stowarzyszenie ZBYLITOWSKA.PL, darując każdemu latarki- czołówki z życzeniem bezpiecznego poruszania się po zmroku.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *