Nie będzie „MOTODROMU” w Zbylitowskiej Górze. Gmina wypowiada umowę dzierżawy.

26 stycznia 2017     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 1311

Gmina Tarnów wypowiada umowę dzierżawy właścicielom „MOTODROMU” w Zbylitowskiej Górze.  – Zdecydowałem się rozwiązać umowę ze skutkiem natychmiastowym, ze względu na nie dotrzymywanie przez wydzierżawiającego zapisów wynikających z umowy dzierżawy – tłumaczy wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł. – Według mojej wiedzy dzierżawca używa teren w sposób sprzeczny z umową. Nie bez znaczenia były również liczne prośby i zgłoszenia mieszkańców Zbylitowskiej Góry i okolic, którzy skarżyli się na uciążliwość toru, a w szczególności ogromny hałas, jaki emitują poruszające się po torze samochody, co stało w sprzeczności z wcześniejszymi zapewnieniami, iż działalność będzie nieuciążliwa dla otoczenia.

Przypomnijmy, że „Motodrom”, czyli tor mający służyć szkoleniu kierowców, został otwarty w sierpniu 2015 roku w Zbylitowskiej Górze, na terenie wydzierżawionym od gminy Tarnów. Umowa dzierżawy podpisana została już 3 lata wcześniej. – Inwestor zwrócił się z prośbą o wydzierżawienie gminnego terenu, położonego w bliskości rzeki Dunajec w Zbylitowskiej Górze. Przedstawił projekt planowanego przedsięwzięcia i zagospodarowania terenu.  Podmiot miał prowadzić jedynie nieuciążliwą i bardzo pożyteczną społecznie działalność, szkoląc kierowców w technice bezpiecznej jazdy. Przedsięwzięcie miało też generować nowe miejsca pracy, teren został więc wydzierżawiony – mówi wójt Kozioł.

Niestety, już wkrótce po otwarciu okoliczni mieszkańcy zaczęli skarżyć się na uciążliwy hałas, który zaczął towarzyszyć nie tylko mieszkańcom Zbylitowskiej Góry, ale i dalszych miejscowości. Do Urzędu Gminy Tarnów zaczęły wpływać prośby i wnioski o podjęcie działań, które ograniczą huk, związany z działalnością „MOTODROMU”. – Tor w Zbylitowskiej Górze nie spełnia oczekiwań i założeń przedstawianych przez inwestora na etapie podpisywania umowy. Biorąc pod uwagę nieprawidłowości w funkcjonowaniu toru i liczne protesty mieszkańców, podjąłem decyzję o wypowiedzeniu umowy. Prawdopodobnie już wkrótce tor w Zbylitowskiej górze przestanie funkcjonować w obecnej formie – zapowiada wójt Grzegorz Kozioł.

 

źródło: http://www.gmina.tarnow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1759:nie-bdzie-motodromu-w-zbylitowskiej-gorze-gmina-wypowiada-umow-dzierawy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *