DOŻYNKI GMINY TARNÓW 13-14 sierpnia 2016, wesołe miasteczko Happy Park; zabawa taneczna w Zbylitowskiej Górze

3 sierpnia 2016     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 4478

Już 13 i 14 sierpnia w Zbylitowskiej Górze odbędą się Dożynki Gminy Tarnów 2016.

Tradycyjnie ważną rolę podczas dożynek powiatowych pełnić będą Starostowie. W gminie Tarnów Starostów wybiera się spośród rolników oraz przedsiębiorców cieszących się największym autorytetem w swoim środowisku. Kim są osoby, które będą pełnić te funkcje podczas tegorocznych dożynek?

KATARZYNA MAZUREK – Starościna Dożynek Gminy Tarnów 2016

Pani Katarzyna jest mieszkanką Błonia. Szesnaście lat temu wraz z mężem Piotrem zostali właścicielami znanego w okolicy Hotelu Dunajec w Zgłobicach. Państwo Mazurkowie okazali się dobrymi przedsiębiorcami, odnawiając i dając „drugie życie” ośrodkowi położonemu nad rzeką Dunajec. Obecnie hotel wraz z restauracją stanowią doskonałą ofertę dla tych, którzy szukają miejsca o wysokim standardzie i przystępnej cenie zarówno na nocleg, niedzielny obiad jak i przyjęcie okolicznościowe. Pani Katarzyna daje pracę około dwudziestu osobom. Jak mówi Pani Katarzyna, jej największą pasją jest praca. – Ważne w prowadzeniu firmy jest to, by uczyć się nowych rzeczy, znajdować inspiracje. Istotne jest bowiem, aby w swoim życiu zawodowym zajmować się branżą, która pasjonuje, bo wtedy praca to prawdziwa przyjemność – mówi Starościna Dożynek. Wolny czas poświęca w pełni trójce swoich dzieci: Gabrysi, Oli oraz Pawłowi.

WOJCIECH KOZIOŁ – Starosta Dożynek Gminy Tarnów 2016

Pan Wojciech jest mieszkańcem Zgłobic. Od dzieciństwa związany jest z rolnictwem. Pan Wojciech gospodarstwo przejął po dziadkach, w chwili obecnej uprawia około 30 hektarów roli. Systematycznie je powiększa i modernizuje, specjalizując się w produkcji roślinnej zboża oraz rzepaku. Posiada nowoczesny sprzęt rolniczy. Zajmuje się także hodowlą trzody chlewnej. Jak mówi Pan Wojciech, praca na roli nie jest dla niego jedynie codziennym wysiłkiem, ale przede wszystkim wymagającym hobby. Gospodarstwo to całoroczna praca, gdzie po intensywnym okresie wiosenno – letnim siania i żniw przychodzi bowiem czas zadbania o sprzęt i napraw. W prowadzeniu gospodarstwa Panu Wojciechowi dzielnie pomaga żona oraz dwójka dzieci, z którymi w wolnym czasie uwielbia podróżować.

źródło: gmina.tarnow.pl

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *