Dodatkowe pieniądze na szkołę w Zbylitowskiej Górze

18 listopada 2015     admin     brak komentarzy     Zobaczyło: 946

Na wniosek dyrektora Szkoły Podstawowej w Zbylitowskiej Górze Rafała Wnęka wójt gminy Tarnów zadecydował o przeznaczeniu dodatkowych środków na prace remontowe, projektowe oraz zakupy. Wszystkie zostaną zrealizowane jeszcze w tym roku.

Niezwykle pilny i konieczny jest remont kilku znajdujących się na szkole kominów, przy których pojawiły się przecieki. – W czasie wakacji na piętrze urządzone zostały i wyremontowane sale. Aby te piękne nowe sale uchronić, konieczne jest zlikwidowanie tych przecieków – podkreśla dyrektor Rafał Wnęk. – Kominy zostaną uszczelnione, wykonane będą także dodatkowe zabezpieczenia z blachy – dodaje. Na te prace, które mają zostać zrealizowane w najbliższych dniach, zostało przeznaczone około 6,5 tysiąca złotych.

Wygospodarowane zostaną również środki na zakup komputera dla potrzeb administracyjnych oraz tablicy multimedialnej dla klasy pierwszej. Na te zakupy wydatkowane będzie ponad 12 tysięcy złotych.

Odrębną pozycję w gminnym budżecie stanowić będą wydatki związane z adaptacją pomieszczeń po przedszkolu na świetlicę i dodatkowe pomieszczenia dla szkoły. Aby jednak do tych działań można było przystąpić, konieczne jest wykonanie projektu. Taki projekt taki został już zlecony, a koszt jego realizacji to około prawie 16 tysięcy złotych.

Warto również dodać, że do szkoły w Zbylitowskiej Górze gmina zakupiła również automat vendingowy, w którym uczniowie będą mogli zaopatrywać się w zdrową żywność.

Są to zadania, które nie były przewidziane do realizacji w tegorocznym budżecie, ale dzięki wygospodarowaniu dodatkowych środków udało się je zrealizować.

Pomieszczenia w Zbylitowskiej Górze oczekujące na adaptację

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

źródło: http://www.gmina.tarnow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1331:dodatkowe-pienidze-na-szko-w-zbylitowskiej-gorze#link